Informaatikaolümpiaad

Informaatikaolümpiaadil tuleb leida ja programmeerida algoritmid žürii koostatud andmetöötlusülesannete lahendamiseks.
Olümpiaad toimub kolmes etapis: lahtine võistlus, eelvoor ja lõppvoor, mille tulemuste põhjal valib žürii Eesti võistkonna kandidaadid rahvusvahelisteks võistlusteks.
Eesti võistlustel peetakse arvestust ja jagatakse auhindu kolmes kategoorias: põhikool (kuni 9. klass), algajad (kes pole varem lõppvoorus punkte saanud) ning absoluutarvestus (kõik võistlejad). Rahvusvahelised võistlused peetakse üldiselt ühes rühmas.

2023/2024. õppeaasta

Eelvoor - 10. detsember 2023
Lõppvoor - 10.-11. veebruar 2024

Juhend

Eelvoor
Informaatika eelvooru korraldus ja kontaktisikud
Informaatika eelvooru korraldamise juhend õpetajatele, osalemise juhend õpilasele
Tulemused

Lõppvoor
Lõppvooru kutsutute nimekiri
Ajakava
Esialgsed tulemused

Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna stipendium

Alates 2021. õppeaastast sisseastunutele loob Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkond stipendiumid üle-eestilistel aineolümpiaadidel suurepäraselt esinenud ja Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna bakalaureuseõppesse astunud üliõpilastele. Stipendium määratakse üliõpilastele, kes olid üle-eestilisel aineolümpiaadil 11.–12. klassi arvestuses viie parima hulgas kolme aasta jooksul. Aineolümpiaadid on: astronoomia lahtine võistlus, bioloogia, füüsika, keemia, geograafia, maateadused, informaatika, matemaatika. Stipendiumi suurus on 300 eurot kuus.

Loe lähemalt siit

Informaatikaolümpiaadi arhiiv

Uuri lähemalt

Peatoetaja aastal 2022:

Aktsiaselts Bondora logo. Roheline ja sinine kolmnurk ja paremal kiri Bondora.

Koostööpartnerid:

Haridus ja teadusministeeriumi logo.
Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi logo.
Eesti esindajad Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil

Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaadil lahendati keerulisi ülesandeid ja tutvuti Gruusia kultuuriga

Lingvistikaolümpiaad 2024 lõppvoor

Mwangwego kirjast Austraalia ohustatud põliskeelteni – lingvistikaolümpiaadi lõppvoor 2024