Autor:
Tartu Ülikooli teaduskool

Teaduskooli ajalugu

Asutuse juhid läbi aegadade:

• 1967-1970 Enn Toom
  • 1970-1973 Salme Velsker
  • 1973-1977 Leevi Selliov
  • 1978-2015 Viire Sepp
  • 2016-2018 Mihkel Kree
  • 2018-2021 Riin Tamm
  • 2021...        Ana Valdmann

Valik teaduskooli olulisi verstaposte:

Ajalehes "Noorte Hääl" ilmusid Mittestatsionaarse Matemaatikakooli sisseastumisülesanded.

Tartu Mittestatsionaarne Matemaatikakool sai ametliku koolivälise asutuse staatuse (MMK).

Koolis alustas tööd füüsikaosakond.

Koolile anti uus nimi Tartu Matemaatika- ja Füüsikakool (MFK).

Vaata ka Teaduskooli blogis ilmunud postitust: http://blog.teaduskool.ut.ee/tartu-matemaatika-ja-fuusikakool-1970ndatel/

• Tartu Matemaatika- ja Füüsikakool reorganiseeritakse riigihuvikooliks Tartu Ülikooli Täppisteaduste Kool (TTK)
  • Koolis alustas tööd keemiaosakond
  • Eesti võistkonnad hakkasid osalema rahvusvahelistel koolinoorte teadusolümpiaadidel. Praegu osalevad teaduskoolis ettevalmistuse saanud Eesti võistkonnad ligi kahekümnel rahvusvahelisel olümpiaadil

Koolis alustas tööd informaatikaosakond.

Eesti ühines rahvusvahelise matemaatikavõistlusega Känguru (15. märtsil 2018 osales Känguru võistlusel 394 kooli rohkem kui 24000 õpilasega).

Täppisteaduste Kool (TTK) sai Tartu Ülikooli asutuse staatuse.

Täppisteaduste Kool (TTK) hakkas koordineerima Eesti koolinoorte olümpiaade, preaguseks on koordineeritavate olümpiaadide ja võistluste arv kasvanud üle 30.

• Täppisteaduste Kool nimetati ümber Tartu Ülikooli teaduskooliks (TK).
  • Tööd alustasid humanitaaria ja sotsiaalia valdkonna kursused.
  • Alutas esimene veebipõhine kursus (Programmeerimine keeles Java). Nüüdseks on meie kaugõppekursused 98% ulatuses elektroonsed (3 kursusel on ka auditoorne osa).

Rahvusvaheline konverents "Talendid tuleviku teenistuses I" (andekuse-teemalised konverentsid toimusid ka aastatel 2009, 2010, 2012, 2015).

Teaduskool osales 42. rahvusvahelise füüsikaolümpiaadi läbiviimisel Eestis.

Euroopa loodusteaduste olümpiaadi korraldamine Eestis.

Kutsuti ellu ja viidi läbi esimene Euroopa füüsikaolümpiaad.

Balti informaatikaolümpiaadi korraldamine Eestis.

Eesti olümpiaadide 70. aastapäeva konverentsi „Talendid tuleviku teenistuses IV“ korraldamine.

Vaata järele:1. päev, 2. päev.

Esimest korda autasustati teaduskooli uhiuute medalitega olümpiaadi võitjaid. 4. veebruaril toimunud informaatikaolümpiaadi lõppvooru võitjatele jagati esimesed teaduskooli medalid. Medalite disain selgus teaduskooli medalikonkursil, selle võitis 14-aastane Rebeka Kuik. Rebeka oli kohal ka autasustamisel ja riputas ise medalid võitjatele kaela.

Pilt e-kirja rakendusest.

Teaduskooli listid

Olümpiaadid-hea-tava

Olümpiaadide ja võistluste hea tava