Autor:
Association Kangourou sans Frontières

Känguru

KÄNGURU on maailma populaarseim matemaatikavõistlus, mille eesmärgiks on mänguliste ülesannete kaudu populariseerida matemaatikat. Võistlusel osalevad õpilased kuues vanuserühmas 1.-12. klassini, kui kool on avaldanud eelnevalt soovi oma õpilastega võistlusest osa võtta. Ülesannete lahendamiseks on aega 1 tund ja 15 min. Tulemuste arvestust peetakse õpilaste kohta individuaalselt. Võistlus toimub igal aastal märtsis. Vaata ka eelmisi Känguru võistlusi:

Võistlusmäng Känguru toimus 21. märtsil 2024.

Kokkuvõtte tegemisel läksid arvesse 23712 õpilase vastuste lehed 416-st koolist.

Tulemused on saadetud koolidele  12. aprilli hommikupoolikul.

Kui osalesid, siis küsi oma tulemust klassiõpetajalt või matemaatikaõpetajalt!

15. aprill

Ekolieride vanuserühmas osalenute arv suurenes  ühe võrra ja Pre-ekolieride rühmas osalenute arv vähenes õhe võrra. Selle tulemusena:

EKOLIER vanuserühmas muutuvad kohanumbrid ühe võrra suuremaks neil, kel 69 punkti ja vähem.

PRE-EKOLIER vanuserühmas muutuvad kohanumbrid ühe võrra väiksemaks neil, kel 39 punkti ja vähem.

16. aprill

Ekolieride vanuserühmas osalenute arv suurenes 1 võrra ja kadettide oma vähenes ühe võrra.

EKOLIER vanuserühmas muutuvad kohanumbrid ühe võrra suuremaks neil, kel 33 punkti ja vähem.

KADETT vanuserühmas muutuvad kohanumbrid ühe võrra väiksemaks neil, kel 35 punkti ja vähem.

Pre-ekolier

Ekolier

Benjamin

Kadett

Juunior

osalejate arv

(muudetud 16. aprill )

5423 *

5572 *

3974*

Tulemuste jaotus ( muudetud 16. aprill)

graafik *

punktide järgi *

graafik *

punktide järgi *

graafik*

punktide järgi*

Parimad

pre-ekolier

ekolier

benjamin

kadett

juunior

Sul on rohkem ideid, kui Sa ei karda vigu teha. Pilot. Büroomaailm.

Kokkuvõtte tegemiseks saabus 22581 õpilase vastuste lehed 406-st koolist.

Pre-ekolierEkolierBenjaminKadettJuuniorStudent
osalejate arv   5062   5427   4731   3695   2485   1181
Tulemuste jaotus

Parimadpre-ekolierekolierbenjaminkadett juuniorstudent
Ülesanded

Vastused  kõik vanuserühmad
Lahendused  kõik vanuserühmad

Tulemused on koolidele saadetud 4. aprilli õhtul.

Kui osalesid, siis küsi oma tulemust klassiõpetajalt või matemaatikaõpetajalt!

6. aprill

Juunior vanusertühma osalenute arv suurenes  ühe võrra ja student rühmas osalenute arv vähenes õhe võrra. Selle tulemusena:

JUUNIOR vanuserühmas muutuvad kohanumbrid ühe võrra suuremaks neil, kel 60 punkti ja vähem

STUDENT vanuserühmas muutuvad kohanumbrid ühe võrra väiksemaks neil, kel 19 punkti ja vähem

6. mai

Ekolier vanusertühma osalenute arv suurenes  ühe võrra ja pre-ekolier rühmas osalenute arv vähenes õhe võrra. Selle tulemusena:

PRE-EKOLIER vanuserühmas muutuvad kohanumbrid ühe võrra suuremaks neil, kel 36 punkti ja vähem

EKOLIER vanuserühmas muutuvad kohanumbrid ühe võrra väiksemaks neil, kel 90 punkti ja vähem

Känguru võistluse arhiiv, varasemate võistluste materjalid

Arhiiv
Euroopa päeva veebiloeng 7. mail

Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule