Autor:
Kelly Sikkema, Unsplash

Liiklustark 2024

Võistlus toimub ajavahemikul 15.-19. aprill 2024

Teemad on liiklusaabitsa põhised ja võistlusel osalemine on heaks võimaluseks kinnistada õpilaste liiklusteadmisi enne kevadist koolivaheaega. Võistlus on esmajoones suunatud 2. klassi õpilastele, kuid oodatud on ka kõik teised huvilised.

Lugemissoovitus

Koolide paremusjärjestust ei moodustata, soovi korral võib kool välja selgitada oma parimad.

Võistlus viiakse läbi koostöös Transpordiametiga.

Image
Eesti vapiga Transpordiameti logo
 1. Keskkonda viktoriinid.ee luuakse võistlus “Liiklustark 2024”, mis on avatud ajavahemikul 15.-19. aprill iga päev kell 08.00-14.00. Kool saab valida endale sobiva aja ja päeva, millal osaleda. Eelnev registreerimine ei ole vajalik.
 2. Lahendamise alustamiseks on õpilastel vaja luua keskkonda isiklik konto või logida ennast sisse olemasoleva kasutajatunnuse ja parooliga.
  NB! Konto loomiseks on vajalik toimiv e-posti aadress! Konto loomiseks võib kuluda kuni 5 minutit. Võimalusel looge kontod enne lahendamist ära, et kõik läheks hiljem libedamalt.
 3. “Liiklustark 2024” koosneb 9 ülesandest, lahendamiseks on aega 45 minutit.
 4. Võistlusel on üks heliga videoülesanne. Privaatseks lahendamiseks on hea kasutada kõrvaklappe.
 5. Lahendamise alustamiseks on vaja vajutada võistluse pealkirjale ("Liiklustark 2024").
 6. Lahendusaeg algab võistluse avamisega, mitte sisselogimise hetkel. Süsteem jälgib lahendusaega ise ja sulgub automaatselt peale 45 minutit. Peale seda ei saa õpilane enam ülesandeid näha ega lahendada. Lahendusaja lõppemisel salvestuvad esitatud vastused automaatselt. Võistluse saab enne kontrollaja lõppemist lõpetada vajutades nuppu “Lõpeta võistlemine”.
 7. Võistlusele sisenedes peab õpilane kinnitama vanuseastme, mis ülesandeid ta lahendada soovib. Vanusevahemikuks on määratud 1.-2. klass. Kui lahendajaks on õpetaja, palume märkida rolliks “Õpetaja”.
 8. Pärast iga päeva edastame koolile õpilaste tulemused kirjaliku sooviavalduse alusel. Tulemuste soov edastage aadressile kelli.hanschmidt@ut.ee, sama kirja vastuseks edastame teie õpilaste tulemused.
 9. Osalejad saavad pärast võistluspäeva lõppu näha oma vastust ja ka õiget vastust.
Põhikooli bioloogiaolümpiaad 2024

Selgunud on põhikooli bioloogiaolümpiaadi lõppvooru tulemused

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.
Baltimaade informaatikaolümpiaad 2024

Pronksmedalid Balti informaatikaolümpiaadilt