Otsi uudist

9.-10. aprillil toimunud Õpilaste teadusfestivalil tunnustas Teaduskool eripreemiatega inimeseõpetuse valdkonnaga seotud uurimistöid teemal "Inimene ja seksuaalsus".
  • uudis
9.-10. aprillil toimunud Õpilaste teadusfestivalil võistlesid noored, kelle uurimistööd jõudsid II vooru. Teaduskool andis välja kaks eripreemiat.
  • pressiteade
6.-7. aprillil toimus Tartus Eesti 71. füüsikaolümpiaadi lõppvoor, kus osales kokku 52 parimat ainetundjat põhikooli arvestuses ja 69 osalejat gümnaasiumi arvestuses.
  • uudis
5. aprillil toimus Tartu Ülikoolis saksa keele olümpiaadi lõppvoor. Sel aastal oli ülesandeks saksakeelse noortekirjanduse lugemine ja teistele tutvustamine.
  • uudis
Hele-Mai Viltrop ja Joonas Asumets osalesid Tartu Ülikooli teaduskooli programmis „Talendid Tartusse!“ noore õpetaja projektis.
  • #sisseastumine
  • uudis
27.–28. märtsil toimus usundiõpetuse olümpiaadi lõppvoor Tartu Ülikooli peahoones. 2024. aasta olümpiaadi üldteema oli „Maailmavaated muutuvas maailmas“.
  • pressiteade
12. aprillil kl 20 kogunetakse taas Tõraverre, et koos insener Mari Allikuga rääkida eestlaste jäljedest Kuul.
  • #ühiskonnale
  • uudis
27. märtsil külastastasid Malta haridusspetsialistid Tartu Ülikooli. Külastuse käigus tutvuti Eesti ülikoolisüsteemiga, Tartu Ülikooliga ja arutleti õpetajahariduse teemadel.
  • #õpetamine
  • uudis
12. märtsil toimus Tallinna Ülikoolis Vabariikliku vene keel võõrkeelena olümpiaadi lõppvoor.
  • uudis
Möödunud nädalavahetusel, 23.03–24.03 lahendasid Delta õppehoones 9.-12. klassi õpilased matemaatikaolümpiaadi lõppvooru ülesandeid.
  • pressiteade
19. märtsil toimus Tallinna Reaalkoolis taas üleriigiline inglise keele kõnevõistlus, peateemaks oli Shakespeare’i tsitaat “There is nothing either good or bad but thinking makes it so”.
  • uudis
Tartu Ülikooli Chemicumis toimus 16.–17. märtsil 71. Eesti keemiaolümpiaadi lõppvoor. Tänavu võistlesid omavahel 97 õpilast 9.–12. klassidest.
  • #teadus
  • pressiteade
Tartu Ülikooli Chemicumis toimus 16.–17. märtsil 71. Eesti keemiaolümpiaadi lõppvoor, kuhu olid kutsutud olümpiaadi piirkonnavoorus ja keemia lahtisel võistlusel eduka tulemuse saanud õpilased.
  • uudis
Pühapäeval, 17. märtsil lõppes selle aasta filosoofia olümpiaadi lõppvoor, mis vältas tervelt neli päeva. Võisteldi essee kirjutamises, loogikas, väitluses ja filosoofilises trivias.
  • uudis
Esmaspäeval, 18. märtsil algab registreerumine rahvusvahelisele võistkondlikule matemaatikavõistlusel Náboj. Osalemine on kõigile tasuta.
  • uudis
9.–10. märtsil peeti 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi (EBO) lõppvoor gümnaasiumiõpilastele.
  • uudis
Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ja ESERO Eesti koostöös Tartu Hansa Rotary klubiga korraldavad 22. juulist 7. augustini Tõraveres Teadusmalevat. See on suvine 15–19aastaste koolinoorte teaduslaager, kus tavaliste malevatööde asemel tehakse teadustööd kosmosega seotud uurimissuundadel.
  • uudis
Tänavuse emakeeleolümpiaadi teema oli „Eesti keele hääldus”. Olümpiaadi lõppvoor toimus 8. märtsil Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis.
  • uudis
Eesti Teadusagentuur kutsub kõiki teadushuvilisi osalema igakevadisel suursündmusel, õpilaste teadusfestivalil, mis sel aastal tähistab AHHAA teaduskeskuses enda suurejoonelist 10. aasta juubelit.
  • uudis
Esmaspäeval, 4. märtsil toimus vene keel emakeelena olümpiaadi lõppvoor 9.–12. klasside õpilastele.