Otsi uudist

Tartu Ülikooli teaduskooli kursuste arv on püsinud viimastel aastatel 50-55 vahel, mis on piisav hulk leidmaks õppijal endale sobiv ning teadmisi täiendav kursus.
  • #tudengile
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • #esmakursuslane
  • uudis
Eestis toimus sel õppeaastal 32 aineolümpiaadi, millest 17 korraldas Tartu Ülikooli teaduskool.
  • uudis
Mai lõpus toimus Indoneesias Bandungi linnas rahvusvaheline rakendusfüüsika olümpiaad IAPhO.
  • uudis
6. juunil kell 16.00–17.30 toimus Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonna seminariruumis arutelu „Meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel“.
  • #kestlikkus
  • #ühiskonnale
  • uudis
Seekordse kestlikkuse infokirja teemadering ulatub väikeste keelte püsimisest, kestlikest liikumisviisidest ja kliimaseadusest tuumajaamani välja.
  • #kestlikkus
  • uudis
17. mail toimus Eesti Rahva Muuseumis rahvusvaheline konverents „Esimene suudlus“, milles arutleti Eesti ja Euroopa inimeseõpetuse suundade üle.
  • #Tartu2024
  • uudis
16–19. mail toimus Helsingis 32. rahvusvaheline filosoofiaolümpiaad. Eestit esindasid Timofey Goshka ja Doris Märss.
  • uudis
Nädalavahetusel toimunud matemaatikaolümpiaadi lõppvoor 7.–8. klassidele toimus sel aastal kolmandat korda. Võistlusel osales mõlema vanuseklassi peale kokku 52 õpilast.
  • uudis
17.–19. mail toimus põhikooliastme 63. bioloogiaolümpiaadi lõppvoor.
  • uudis
E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.
  • uudis
3.–7. mail Vilniuses toimunud Balti informaatikaolümpiaadil võitsid Eesti esindajad Ralf Robert Paabo ja Kristjan Lepp pronksmedalid.
  • uudis
Nädalavahetusel võistlesid väljapaistvad 7.–8. klassi noored loodusainete tundjad loodusteaduste olümpiaadi lõppvoorus. Võistluse teemaks oli sel korral piim.
  • uudis
Kevade saabudes on Tartu Ülikooli teaduskooli e-viktoriinide keskkonnas toimunud mitmeid eri valdkondade võistlusi. Viktoriinide suur osavõtt näitab, et huvi mängulisel viisil õppimise vastu on suur.
  • uudis
Möödunud nädalavahetusel, 4.–6. mail toimus Eestis Balti keemiaolümpiaad, kus sai esimese koha Leedu õpilane Justas Miliauskas. Eesti võistkonna õpilane Kaarel Toomet saavutas 6. koha.
  • uudis
Laupäeval, 4. mail toimus Tartu Kesklinna Koolis 28. riiklik õpioskuste talgupäev, kus osalesid viiendate klasside viieliikmelised kooskonnad üle Eesti.
  • uudis
Geograafiaolümpiaadi lõppvoor toimus 3.–4. mail Tartus. Juubelihõngulise olümpiaadi avasõnad pidas varasem olümpiaadi võitja ja praegune akadeemik Ülo Mander.
  • uudis
Uuel õppeaastal algab juba viiendat aastat programm „Talendid Tartusse!“.
  • #õppimine
  • #esmakursuslane
  • uudis
Koolivaheaja eelsel reedel, 19. aprillil osalesid Eesti koolide õpilasvõistkonnad rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel Náboj.
  • uudis
Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaad (EGMO) toimus sel aastal 13. korda, Eesti osales sel aastal teist korda. Võistlus toimus Gruusias, Tskaltubos 11.-17. aprillil.
  • uudis
Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule, kus esineb Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel.
  • #õpetamine
  • #ühiskonnale