Autor:
/Unsplash

Erasmus+

Erasmus+ on Euroopa Liidu hariduse, koolituse, noorte ja spordi toetusprogramm, mis pakub võimalusi välismaal õppimiseks, praktikaks, õpipoisiõppeks ja töötajate vahetuseks kõigis haridus-, koolitus-, noorte- ja spordivaldkondades. See on avatud kooliõpilastele, üliõpilastele ja kutseõppuritele, täiskasvanud õppijatele, noortevahetustele, noorsootöötajatele ja sporditreeneritele.

Tartu 2024 - „Suudlev Tartu“

 

Haridusprogrammist

Teaduskool osaleb Erasmus+ projektis „Suudlev Tartu“ koos Taani, Malta ja Tšehhiga

Tartu 2024 raames toimuv haridusprogramm “Esimene suudlus” avardab õpilaste maailmapilti ning tõstab seksuaaltervise ja -turvalisuse alast teadlikkust. Seda kõike läbi viktoriini ja virtuaalreaalsuse lahenduse.

Noortele suunatud haridusprogramm „Esimene suudlus” on osa „Suudleva Tartu“ projektist, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist.

Inimeseõpetuse viktoriini „Suudlev Tartu“ lahendavad õpilased

Inimeseõpetuse viktoriin „Suudlev Tartu“

13.–19. novembrini toimus veebipõhiselt seksuaalhariduse teemaline Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriin „Suudlev Tartu“. Alates 14. veebruarist on ülesanded kõigile kättesaadavad viktoriinide keskkonna harjutusväljakul.

Õpilased saavad lahendada ülesandeid nii inimeseõpetuse kooliprogrammist, seksuaaltervisest, aga ka noorte igapäevastest suhetest ja situatsioonidest.

Viktoriini loomisel võeti aluseks teemad, mille tõid esile projekti rahvusvahelised partnerid Maltalt, Tšehhist ja Taanist.

Hetk virtuaalreaalsuse elamuses „Armastuse emotsioonid“

Virtuaalreaalsuse elamus „Armastuse emotsioonid“

Lugu kahest armunud noorest, kelle silme läbi võetakse ette romantilise suhte keeruline teekond. Unikaalselt emotsionaalseks muudavad loo virtuaalreaalsuses leiduvad interaktiivsed tegevused.

Iga ruum peegeldab erinevat emotsiooni, mille kaudu kogeb õpilane armastuse nüansse – nii kirglikke hetki kui südamevalu.

Virtuaalreaalsuse elamus on tasuta allalaetav alates 14. veebruarist.

Lae alla

Soovi korral on võimalik tulla oma õpilasrühmaga elamust kogema Tartu Ülikooli teaduskooli seminariruumi (Uppsala 10, Tartu).

Õpilased konverentsil.

Rahvusvaheline konverents „Esimene suudlus“

Rahvusvahelisel konverentsil „Esimene suudlus“ kaasatakse lisaks uurimistöödele viktoriiniteemad, VR-kogemus ning arutletakse inimeseõpetuse trendide üle Eestis ja kaugemal ning jagatakse parimaid praktikaid inimeseõpetuse õpetamiseks formaal- ja mitte-formaalhariduses.

Konverents on eesti- ja ingliskeelne ning kantakse rahvusvaheliselt üle.

Õpilane kirjutamas.

Uurimistööde konkurss „Inimene ja seksuaalsus“

Tartu Ülikooli teaduskool koostöös Eesti Teadusagentuuriga korraldab uurimistööde konkursi teemal „Inimene ja seksuaalsus“, kuhu on võimalik töid saata 20. veebruarini. Konkursi võitjaid premeeritakse rahaliste auhindadega ning oodatakse 17. mail Eesti Rahva Muuseumisse rahvusvahelisele konverentsile „Esimene suudlus“.

Rahalised auhinnad:

  • Gümnaasiumi astmes I koht 700€ (juhendaja 500€); II koht 400€;
  • Põhikooli astmes I koht 600€ (juhendaja 400€); II koht 300€.

NB! Töö tuleb esitada Eesti Teadusagentuurile. Loe lähemalt konkursi veebilehelt.