Eesti Teadusagentuur ootab õpilaste teadustöid

Kuni 20. veebruarini 2022 saavad põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased esitada oma uurimus- või loovtöö õpilaste teadustööde riiklikule konkursile.

Juba 21. korda toimuva konkursi eesmärk on innustada noori uurima süvitsi mõnd huvipakkuvat teemat või nähtust, anda õpilastele võimalus tutvustada oma põnevaid leide laiemale publikule ning saada kasulikku tagasisidet haridus- ja teadusvaldkonna asjatundjatelt.

Konkursitöid hinnatakse eraldi põhikooli- ja gümnaasiumiastmes, võitjate vahel läheb jagamisele 11 400 euro suurune preemiafond. Osaleda saavad kõik 12–19-aastased Eestis õppivad noored kas üksinda või kuni kolmeliikmelise rühmana. Konkursil osalemiseks tuleb esitada konkursi toimumisega samal (2022) või sellele eelneval kalendriaastal valminud ja nõuetekohaselt vormistatud töö.

Konkursi kohta on võimalik rohkem lugeda miks.ee kodulehel.

Lisateave: Signe Toomla, õpilaste teadustööde riikliku konkursi koordinaator, Signe.Toomla@etag.ee