25-aastane Känguru

2020. aastal toimus Känguru esmakordselt elektroonselt viktoriinid.ee keskkonnas. 20. mail olid nuputama oodatud kõik 1.–4. klassi õpilased. 21. mail said oma matemaatikateadmised proovile panna 5.–12. klassi õpilased ja vilistlased. 20. mail esinenud tehniliste probleemide tõttu oli kahe noorema vanuserühma esindajatel võimalik ülesandeid lahendada ka 22. mail.

Kängurumeenete loosimine
Nagu lubatud, loosime Kängurul osalejate vahel välja hulgaliselt kängurumeeneid. Esinenud probleemide tõttu osalevad loosimises kõik vanuserühmade pre-ekolier ja ekolier osalejad, sõltumata tulemusest. Nende vahel läheb loosi 650 „Fold Fun” mängu.
Vanuserühmadel benjamin, kadett, junior, student, vilistlane osalevad loosis samuti kõik osalejad. Kokku läheb loosi 450 mängu.
Loosiratas keerleb 25. mai õhtul. Nendega, kellele loosiõnn naeratas, võetakse e-posti teel ühendust.

20. mai (1.–4. klass)
Känguru esimest päeva varjutasid erinevad tehnilised viperused. Sellest tulenevalt osalesid paljud õpilased enam kui ühe kontoga ning kajastuvad süsteemis osalejate arvu seas mitu korda. Kõige rohkem said kannatada tublid väikesed lahendajad ekolieride rühmas, kel õnnestus varakult süsteemi siseneda – nende juba sisestatud valikud läksid paraku kaotsi.
Lisaks süsteemi tehnilistele probleemidele tekkis osalejatel ka keskkonna kasutamisega seoses mitmesuguseid arusaamatusi. Ei ole täiskasvanutelgi alati lihtne uutel lehtedel ja programmides toime tulla. Täname kõiki lapsevanemaid ja õpetajaid, kes lahendajatele tehniliseks toeks olid.
Tänavused arvud ei anna seega täpset tagasisidet ülesannete lahendamise ja tulemuste kohta. Lisame kaks üldist tulemuste jaotust, millelt on näha, et punktisaagid on suuremad kui tavaliselt. Selle põhjuseks võivad olla nii lihtsamad ja sobivamad ülesanded kui ka koduseinte toetus. Näiteks leidus lahendajaid, kes kirjutasid, et nad panid küll algul kasti linnukese, et lahendavad iseseisvalt, aga kuna ikkagi kasutasid abi, siis loobuvad stardipunktidest. Stardipunktid said sellest hoolimata kõigile arvestatud.
Kokkuvõtte tegemisel on arvestatud vaid neid kasutajaid, kel süsteemis kirjas vähemalt ühe ülesande valitud vastus.

21. mai (5.–12. klass, vilistlased)
Teisel päeval süsteemis häireid ei tuvastatud. Küll aga esines probleeme brauseritega ning üksikute ülesannete vastuste salvestamisega. Osalejate seas oli üksikuid topeltkontoga õpilasi/vilistlasi.
Kokkuvõtte tegemisel on arvestatud kõiki neid kontosid, mille korral on süsteemis vähemalt ühe ülesande vastus. Seega kajastuvad kokkuvõttes antud kriteeriumile vastavate topeltkontoga osalejate mõlemad tulemused.
Vilistlaste vanuserühmas oli hea meel näha paljusid ise kunagi Kängurus osalenuid, õpetajaid ja ka niisama huvilisi, kellel kooliajal selleks võimalust ei olnud.

5.–12. klassi vastuste jaotuse leiate Känguru lehelt.

Korraldajad ja teaduskool tänavad kõiki lapsevanemaid ja õpetajaid toetuse, mõistva suhtumise ja tänusõnade eest. Eriline kiitus ja tänu väikestele kannatlikele lahendajatele ja supertublidele osalejatele. Tehnilistest viperustest hoolimata oli teid nii toredalt palju. Loodetavasti suutsime nii väikestele kui suurtele matemaatikasõpradele ka sel aastal lahendamisrõõmu pakkuda.

Alates 11. juunist on kõik selleaastased ülesanded huvilistele leitavad viktoriinid.ee keskkonnas harjutusülesannete alt. Siis saab teaduskooli kodulehel ka lahendusi uurida.

Aastal 2021 saavad õpilased jälle harjumuspäraselt koolides osaleda. Vilistlastele jääb aga kindlasti võimalus eraldi vanuserühmana interneti vahendusel osaleda. Kõik see Kängurule kohaselt märtsikuu kolmandal neljapäeval.