Rahatarkuse viktoriinil lahendati päriselulisi küsimusi

Teist aastat järjest Tartu Ülikooli teaduskooli poolt korraldatud rahatarkuse viktoriin toimus tänavu 24. novembril. Võistluspäeval lahendas rahaliste otsustega seotud matemaatilisi ülesandeid 288 osalejat 25 koolist üle Eesti.

Teaduskooli viktoriinide keskkonnas toimunud võistlusel tuli õpilastel 45 minuti jooksul lahendada 15 ülesannet, millest mahukamad jagunesid alamülesanneteks. Küsimuste autor oli Eesti rahaoskuste olümpiaadi moderaator Heinar Tuulberg.

Võistluse jooksul käsitleti muu hulgas ehituslaenu tagastamise intressi, aktsiaturgu ja bensiini jaemüügi hinna kujunemist. Mitmel juhul sõltus ülesannete raskus lahenduskäigus nõutud matemaatikast. Näiteks oli paljude jaoks keeruline elektriarve tasumise viivise leidmine selle päevase intressimäära kaudu: õige vastuseni jõudis käesoleva ülesande puhul 78 õpilast.

Kõige rohkem õigeid lahendusi esines samuti intressimääraga seotud arvutusülesandes, kus tuli arvutada aasta lõpus saadud intressi. Sama arv õpilasi teadis ka majandusajakirja Euromoney poolt viis aastat järjest valitud Eesti parima panga nime.

Tänavu olid õpilased eriti rahatargad: maksimaalse punktisumma saavutas 23 osalejat. Võrdluseks, möödunud aastal jäi seitsmel parimal õpilasel samaväärsest tulemusest puudu üks punkt. Võistlusel osaleti kõige enam Gustav Adolfi Gümnaasiumist: oma rahatarkuse pani sealt proovile 134 õpilast, kelle seast saavutas esikoha 21 õpilast. Maksimumpunktid saavutati ka kahe Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilase poolt.

Oma tulemusi näevad õpilased teaduskooli viktoriinide keskkonda sisenedes. Võistluse juures näeb osaleja iga ülesande eest saadud punkte, enda pakutud vastust ja õiget vastust.

Lisateave: Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee