Autor:
Erakogu

Teaduskool lennutab Tartu Tarkusepäeval loovust

Tartu Ülikooli teaduskooli töötajad tutvustavad Tartu Tarkusepäeval oma tegevusi ja pakuvad lahendamiseks loovust arendavaid ülesandeid. Meelelahutuslik päev leiab aset 1. septembril Tartu kesklinnas Küüni tänaval kell 15–21.

Tänavu on teaduskooli telgis toimuva motoks „Lase loovus lendama!“. Huvilisi ootavad ees tavapärasest teistsugused ülesanded – kätte antakse pliiats, paber ja ülesanne, mis testib teadmiste asemel noorte loovust. Tartu Ülikooli teaduskooli direktori Ana Valdmanni sõnul väljendub andekus tihti õpilaste loovuses. „Oleme ootusest põnevil, mida kõike lahendajad välja mõtlevad!“ lisas ta.

Interaktiivsete töötubadega on väljas ka erinevad Tartu huvikoolid ja ühingud. Õhtu lõppeb Villemdrillemi kontserdi ja Artistic Flow Studio tuleetendusega. Sündmuse ajakavaga saab tutvuda Tartu Noorsootöö Keskuse kodulehel.

Teaduskooli pere soovib kõigile edukat ja elamusi täis uut kooliaastat!

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj noorema rühma I koht Tallinna Reaalkoolist

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj tõi Eesti võistkonnale suurepärase tulemuse

Eesti esindajad Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil

Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaadil lahendati keerulisi ülesandeid ja tutvuti Gruusia kultuuriga