Autor:
erakogu

Ettevõtlussuund

Noored ja ettevõtlus on SEB jaoks olulised märksõnad, kuna SEB eesmärgiks on toetada noorte arengut: nõustada ettevõtluses, jagada rahatarkust ning pakkuda praktilisi võimalusi uute oskuste arendamisel. Kestlik tulevik on noorte teha ning selleks, et järjest süvenevad probleemid ühiskonnas lahenduse saaksid, kutsub SEB noori probleemidele lahendusi leidma. 

Tartu Ülikooli talentidel on võimalus hüpata rahatarkuse ja ettevõtluse maailma seitse kuud kestvas SEB Koolisaadikute programmis, mille jooksul saavad noored rahvusvahelise koostöö kogemuse. Arenguprogrammis viiakse läbi koolitusi rahatarkuse teemadel ning eluks vajalike oskuste omandamiseks. Igale teemale lähenetakse jätkusuutlikkuse nurga alt, et noored oskaksid märgata oma tegevuste mõju igas elu valdkonnas. Sinust saab rahatarkuse saadik ning saad hakata õpetama finantskirjaoskust gümnaasiumiõpilastele.

Loe lähemalt „Talendid Tartusse!“ programmist

Programm pakub:

 • Võimalust arendada enda ja keskkooliõpilaste teadmisi isikliku 
  finantsjuhtimise, investeerimise, ettevõtluse ning pettuste teemadel.
 • Koolitusi ja külalisloenguid, kus õpid persoonibrändist, sotsiaalmeediast 
  ja arendad avaliku esinemise oskust.
 • Osalust investeerimise väljakutses, mille vältel saad proovida kätt ka raha 
  paigutamises.
 • Saada osa intensiivsest ettevõtluse koolituse päevast ning tutvuda 
  lähemalt panga erinevate ametipositsioonidega varjutamise teel.
 • Igakuiseid rahatarkuse teemalisi kohtumisi, kus saad arutelu võimalusi.

 

Samuti tekivad isiklikud kontaktid tulevikuks, kuna saad endale personaalse mentori, kes toetab Sinu isiklikku arengut kogu programmi vältel. Hea võimalus välja arendada ka edasisi koostöövõimalusi näiteks uurimistöö, lõputöö, praktika jms jaoks. Praktikale kandideerimisel on Sul koolisaadikuna eelis.