Autor:
Õhtulehe kollaaž (Erakogu, teaduskool)

14aastane Rebeka kujundas olümpiaadivõitjatele medalid

Eesti aineolümpiaadide 70. aastapäeva puhul korraldati konkurss, et nende võitjad hakkaks tulevikus medaleid saama nagu olümpiamängudel. Võidukavandi autor on 14aastane Rebeka Kuik, kes joonistab, kirjutab raamatut ja osaleb isegi olümpiaadidel.

Tüdruk soovitab kõigil huvilistel osaleda olümpiaadidel. „See on väga tore kogemus, ükskõik, kuidas sul seal läheb. Õpetaja on juba sind välja valinud, sa oled silma jäänud. Selle üle võib uhke olla. Sa kohtud ka teistega, kes tahavad ja viitsivad peale tavalise kooliprogrammi juurde õppida.“

Loe artiklit Õhtulehe veebilehelt.

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi

Rahvusvaheline rakendusfüüsika olümpiaad 2024, August Jakobson, Saskia Põldmaa, Violeta Jürgens, Mihkel Rannut, Ralf Robert Paabo, Mattias Jõgi, Eero Uustalu

Uus võistlusformaat rahvusvahelisel rakendusfüüsika olümpiaadil tõi Eesti esindajatele suurepärased tulemused