Autor:
Tartu observatoorium

2024. aasta teadusmalev

Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ja ESERO Eesti korraldavad koostöös Tartu Hansa Rotary Klubiga 22. juulist 7. augustini Tõraveres teadusmaleva – suvise 15–19-aastaste koolinoorte teaduslaagri, kus tehakse tavalise malevatöö asemel kosmoseuuringutega seotud teadustööd.

Malevalised kirjutavad laagri käigus uurimistöö vabalt valitud teemal ühes Tartu observatooriumi teadusvaldkondadest:

• astronoomia,
  • kosmoloogia ja galaktikate füüsika,
  • maa ja keskkonna kaugseire või
  • kosmosetehnoloogia ja laborid.

Osaleja saab

• 250 euro suuruse stipendiumi, mille paneb välja Tartu Hansa Rotary Klubi;
  • juhendaja Tartu observatooriumi teadlaste seast;
  • katsete tegemiseks vajalikud vahendid ja ligipääsu elektroonikalaboritele, andmebaasid kaugseireandmete analüüsiks ning muud vajalikku tuge uurimuse tegemiseks;
  • valida põneva teema, millest vormistada oma gümnaasiumiastme uurimistöö;
  • teada Tartu observatooriumi teadussuundade kohta;
  • osaleda ühisüritustel ja vaba aja programmis;
  • majutuda ühiselamus.

Malevlasi juhendavad Tartu observatooriumi teadlased. Uurimistöö käigus on noortel võimalus aidata päriselt kaasa Tartu observatooriumi teadustööle, näiteks saab teha laborikatseid, koguda andmeid või kirjutada arvutiprogrammi. Teadusmalevasse on oodatud nii kosmoseentusiastid kui ka kõik teised, kes soovivad avardada oma silmaringi ja panna end proovile täiesti uues valdkonnas. Kõigi kandideerijate seast valitakse teadusmalevas osalema 15 noort. Maleva lõpus peab iga osaleja 5-minutise ettekande oma uurimistööst. Uurimistöö jääb koostajale ning seda on hiljem võimalik esitada oma gümnaasiumi uurimistööna ja õpilaste teadusfestivali konkursile.

2024. aasta teadusmalevasse kandideerimine lõppes 14. aprillil. Loe lähemalt ESERO Eesti kodulehelt.

Courses news cover

Teaduskooli kursused on koolide seas väga menukad

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.