23. rahvusvahelise filosoofiaolümpiaadi kuldmedalid läksid Soome ja Ungarisse

Tänavuse filosoofiaolümpiaadi võitjad 39 riigi ja 83 õpilase konkurentsis on Iván György Merker Ungarist ja Antti Autio Soomest. Hõbemedaleid jagati välja 8 ja pronkse 6. Eesti esindajatest pälvisid au-äramärkimise Helen Maria Raadik Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist ja Liisi Voll Hugo Treffneri Gümnaasiumist. Kokku premeeriti au-äramärkimisega19 õpilast.

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt: http://ipo2015.ee/

Filosoofiaolümpiaadi orgkomitee esimees, EMÜ dotsent Leo Luks hindab Eesti õpilaste tulemusi heaks, öeldes: „Mõistagi võiks loota medalit, kuid medalivõitjate ringis on ikka enamasti riigid, kus riiklikult panustatakse igapäevasesse filosoofiaõppesse rohkem kui meie seda teeme." Üldiselt peab Luks olümpiaadi kordaläinuks, väites: „Rahvusvahelise üldsuse antud tagasiside olümpiaadile on väga positiivne.“

Olümpiaadi võistlusülesandeks on arvutis 4-tunnise võõrkeelse filosoofiaessee kirjutamine.

Lisaks võistlusprogrammile pakuti olümpiaadil osalejatele kultuuriprogrammi, mille eesmärgiks oli külalistele tutvustada Tartu linna, eesti kultuuri, filosoofiat ja maad. Lisaks said külalised vaadata filosoofilist Eesti dokumentaalfilmi „Puhta mõtte ruum“ ning kuulata loenguid ja osaleda diskussioonides.

14. mail Tartus alanud olümpiaad lõppeb 17. mail auhinnatseremoonia ja piduliku lõpupeoga. Pidulik auhinnatseremoonia on kõigile vaatamiseks: http://www.uttv.ee/naita?id=22016

Järgmine rahvusvaheline filosoofiaolümpiaad toimub 2016. aastal Belgias.

Rahvusvahelise filosoofiaolümpiaadi läbiviimist korraldavad Tartu Ülikooli teaduskool ja filosoofia ja semiootika  instituut ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: Marek Järvik (TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht), tel: 5177091, e-post: marek.jarvik@ut.ee