28. novembril on huvilised õpilased oodatud osalema füüsika lahtisel võistlusel

Võistlus toimub seitsmes linnas:

Tartus (TÜ Füüsika Instituut, Ravila 14c, ruum A106, kl 11),
Tallinnas (Tallinna Tehnikaülikooli korpus VI (Ehitajate tee 5), aud. U06A-201, kl 11),
Narvas (Narva Keeltelütseum, Kangelaste 32, kl 10),
Kohtla-Järvel (Kohtla-Järve Tammiku Põhikool, Puru tee 38 , kl 10),
Kuressaares (Ülikoolide Keskus Saaremaal, Pargi 5a, kl 10),
Pärnus (TÜ Pärnu Kolledž, Ringi 35, kl 10),
Viljandis (Viljandi Gümnaasium, Hariduse 2, kl.10).

Vanuserühmi on kaks: nooremas rühmas võistlevad  8. - 10. klassi õpilased,  vanemas rühmas 11. - 12. klassi õpilased. Soovi korral võivad mõlemas vanuserühmas osaleda ka nooremate klasside õpilased, kelle tulemused kantakse vastavalt 8. või 11. klassi protokolli.

Võistlusest osavõtjatele antakse lahendamiseks 10 ülesannet, millest arvesse lähevad 6 kõige rohkem punkte saanud lahendust. Ülesannete lahendamiseks on aega 5 tundi.

Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse füüsikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ja Eesti-Soome maavõistlusel osalejate valikul. 3 parema hulka tulnud õpilased saavad kandideerimisel TTÜ majandusteaduskonna üliõpilaseks täiendavalt 1 konkursipunkti.

Lahtisele võistlusele palume registreeruda hiljemalt 24. novembriks e-maili teel olympiaad@ut.ee (subjekt: füüsika lahtine) või telefonil 7375 580.

Registreerumisel palume teatada:
võistleja nimi ja kool;
vanuserühm (noorem või vanem);
keel, milles soovitakse ülesannete tekste (eesti või vene) ;
linn, kus soovitakse võistelda.

NB! Vältimaks topeltregistreerumist, palume osalejad registreerida nimeliselt, mitte arvuliselt!

Varasemate füüsika lahtise võistluste ülesannete ja lahendustega on võimalik tutvuda TÜ Teaduskooli koduleheküljel http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/fuusika-lahtine

Ootame aktiivset osavõttu!