8.–12. klassi õpilane, pane oma füüsikateadmised veebiviktoriinil „Spekter“ proovile!

28. aprillil toimub Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas viktoriinid.ee veebipõhine füüsikaviktoriin „Spekter“. Viktoriinil ootame osalema 8.–12. klassi füüsikahuvilisi, sh õhtu- ja kutsekoolide õpilasi. Võistlusest on võimalik osa võtta ajavahemikus 8.00–20.00. Osaleda saab nii internetiühendusega arvuti, nutitelefoni kui tahvelarvuti vahendusel.

Füüsikaviktoriini „Spekter“ üheks eesmärgiks on tuua füüsika õppimisse mängulisust ning populariseerida info- ja kommunikatsioonitehnoloogia vahendite kasutamist füüsika õppimisel ja õpetamisel. Viktoriin aitab õpilastele näidata, et füüsika ei seisne alati arvutusülesannete lahendamises, vaid ka loogilises mõtlemises ning oma kogemuste analüüsimises, õigete ja valede arutluskäikude äratundmistes.

Võistlus toimub kahes vanuserühmas: põhikool (8.–9. klass) ja gümnaasium (10.–12. klass). Osaleda võivad ka nooremate klasside õpilased. Mõlemas vanuserühmas on kokku 40 valikvastustega küsimust, millele tuleb 45 minuti jooksul õige vastus leida. Küsimused on nii eesti kui vene keeles.

Füüsikaviktoriinil peetakse arvestust klasside kaupa. Iga vanuseklassi 10 parimat saavad äramärkimise ja auhinnad. Tulemused avalikustatakse 11. mail võistluse lehel. Lisaks kuulutatakse välja noorema ja vanema vanuserühma absoluutvõitjad, kes saavutasid vanuserühma parima tulemuse.

Viktoriinist osavõtt on tasuta ja eelnev registreerumine pole vajalik.

Viktoriiniks valmistumiseks soovitame lahendada eelmiste aastate ülesandeid.

Füüsikaviktoriini korraldab TÜ teaduskool ja toetab SEB.

Vaata lähemalt: http://teaduskool.ut.ee/spekter ja tutvu ka viktoriini juhendiga.

Lisateave:
Sisulised küsimused: Ly Sõõrd, füüsikaviktoriini korraldaja, TÜ elukestva õppe keskuse õppedisainer, 528 5484, ly.soord@ut.ee
Tehnilised küsimused: Kelli Hanschmidt, TÜ teaduskooli õppetegevuse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee