Aasta juhendaja auhinna pälvis Rudolf Bichele

Haridus- ja Teadusministeerium tunnustas 14. oktoobril toimunud auhinnagalal „Eestimaa õpib ja tänab“ haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Tunnustust avaldati neljateistkümnes kategoorias.

Mailis Reps väljendas heameelt, et tänavu jõuti nii kaugele, et õpetajaid tunnustatakse nüüd ja edaspidi riiklike hariduspreemiatega. „Riigi juubelile vääriliselt anname täna siin saalis esmakordselt üle riiklikud hariduspreemiad parimatele õpetajatele ja haridustöötajatele, kes on valitud enam kui 1300 kandidaadi hulgast ja kes on kõik oma valdkonna tippspetsialistid, säravad, pühendunud ja võimekad inimesed. Tunnen teie üle uhkust ja mõtlen teie igapäevatööle nii tänuliku lapsevanemana kui ka ministrina,“ ütles ta.

Aasta juhendaja auhinna pälvis Tartu Ülikooli inimese bioloogia assistent ning bio- ja siirdemeditsiini nooremteadur Rudolf Bichele, kes on TÜ teaduskooli kursuse "Geneetika ja evolutsioon" juhendaja, Uurimislabori läbiviija ning loodusteaduste olümpiaadi žürii esimees ja mentor. Palju õnne Teaduskooli poolt! Tunnustuse üle rõõmustas ka tema üliõpilane Hanna-Riia Allas, keda Bichele on juhendanud loodusteaduste olümpiaadideks valmistumisel: „Bichelel on juhendajana head õpetamisoskused ja hea huumorimeel.“

Galat saab järelvaadata ETV kodulehelt.