Ajakirjandusest ja teadusest huvitatud gümnasiste kutsutakse osalema projektis „Eesti teadus õpilase pilguga“

Projekti raames valmistatakse õpilasi ette läbi viima intervjuusid teadlastega ning tulemina valmivad venekeelsed intervjuud Eesti teadlastega.

Tänavu viiakse projekti läbi juba kolmandat korda. Kahe aastaga on projektis valminud õpilastööna 12 intervjuud Eesti teadlastega, mille laiale levikule on aidanud kaasa venekeelne Delfi. Mõned intervjuud on tänaseni leitavad lehelt http://rus.delfi.ee/projects/opinion/ne-dokazyvat-chuzhuyu-nepravotu-a-delat-to-chto-nravitsya-vam?id=71739673

Projektijuhi, Teaduskooli uuringute assistendi Viktoria Neborjakina sõnul aitavad õpilaste tehtud intervjuud murda nii eesti kui vene keelt kõnelevate inimeste stereotüüpe. „Kui vene kogukonnas arvavad paljud abituriendid, et Eestis teadust pole ja võimekamad seostavad oma karjääri välismaaga, siis eestlaste seas kaldub nii mõnigi arvama, et vene noored ei tunne huvi Eesti elu ja teaduse vastu. Meie projekt püüab sedalaadi arvamusi murda, näidates, et vene noored tunnevad Eestis tehtava teaduse vastu huvi ning nende tööd teadlaste tegemistest jõuavad vene auditooriumini,“ selgitab Neborjakina. 

Tänavu on projekti põhipartneriks Tallinna Linnamäe Vene Gümnaasium. Et intervjuud oleksid kvaliteetsed, on koolitusi läbi viima palutud professionaalne ajakirjanik „Aktuaalne Kaamera+“ peatoimetaja Jevgenia Volohhonskaja, kelle ülesandeks on valmistada õpilased e-kursuse vahendusel ette intervjuusid läbi viima. „Kuna Volohhonskajal on pikk televisioonis töötamise kogemus, loodan sel aastal näha projektis rohkem videointervjuusid, mida saab ka aineõpetaja tunnis paremini kasutada,“ ütleb Neborjakina.

Projektis osalemiseks tuleb saata 25. septembriks motivatsioonikiri Viktoria Neborjakina aadressile nebori@ut.ee . Motivatsioonikirjas tuleks selgitada, miks ja mil viisil soovitakse projektis osaleda. Lisaks peab motivatsioonikiri sisaldama järgmisi õpilase andmeid: telefon, e-kiri, oma kooli nimi ja klass ning kodune aadress indeksiga. Motivatsioonikirjade põhjal moodustatakse projektis osalejate nimekiri.

Projektis eduka osalemise korral saab õpilane Tartu Ülikooli teaduskoolist tunnistuse.

Projekti koduleht: http://www.teaduskool.ut.ee/et/oppetoo/eesti-teadus-opilaste-pilguga

Projekti raames toimuvad koolitused ja üritused:

  • koolituspäev oktoobri alguses;
  • TÜ teaduskooli e-kursus Moodle’i keskkonnas (oktoober-märts);
  • lõpuseminar aprillis
  • õpilaste tööde avaldamine (mai – juuni)

Projekti viivad läbi TÜ teaduskool ja Tartu Sotsiaalkapitali Arengukeskus ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: Viktoria Neborjakina, TÜ teaduskooli uuringute assistent, e-kiri: nebori@ut.ee, tel: 5620 6417

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091

 

Programmi „Talendid Tartusse!“ 2023/2024. õppeaasta avamine.

Talendikad esmakursuslased alustasid Tartu Ülikoolis uut õppeaastat

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust.

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust

Tartu Ülikool, arvutikasutaja

Välisveebi menüüvaade ja otsing on saanud uue välimuse