Ajaloo olümpiaadil arutlesid õpilased põnevatel teemadel

Õpilased arutlesid ajaloo olümpiaadil 24. märtsil 2018 Tartus Miina Härma gümnaasiumis reformatsiooni, esimese maailmasõja ja Eesti riigi ajaloo üle. Nüüdseks on selgunud ka tulemused.

Olümpiaadi lõppvoorus osales 142 õpilast 8.-12. klassidest üle Eesti. Õpilased vastasid faktiküsimustele ja arutlesid etteantud teemadel. Põhikooli õpilased arutlesid teemal "Reformatsioon ja vastureformatsioon" ning "Esimene maailmasõda ja selle pärand", gümnaasiumiõpilased lisaks teemal "Eesti 1917-1945". Ülesanded koostas Tartu Ülikooli ajaloolaste meeskond Ago Pajuri juhtimisel.

Parimad tulemused saavutasid Liisa Oks Tartu Miina Härma gümnaasiumist (8. klass), Orm Mõru Ilmatsalu põhikoolist ja Kristian Otlot Jüri gümnaasiumist (9. klass), Birgit Raidna Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumist, Uku Urb Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumist ja Annemari Riisimäe Tallinna reaalkoolist (10.-12. klassid). Tulemused on kättesaadavad Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel.

"Rõõmustan, et osalejaid on endiselt palju. Kurvastab, et piirkondlik tase on pisut langenud. Ent jääme selle juurde, et lõppvooru pääsevad maakondade parimad, kui neil vähemalt 60% maksimumpunktidest kogutud, kuigi üldarvestuses ei pruugi nad nii tugevad olla. Ajaloo populariseerimine noorte hulgas on meie seltsi prioriteet ja ajaloo olümpiaad toetab seda olulisel määral," tõdes Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi ajaloo olümpiaadi koordinaator Heli Kirsi.

Ajaloo olümpiaadi korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts koostöös Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi, Tartu Ülikooli teaduskooli ning omavalitsusliitude ja linnade haridusosakondadega. Olümpiaadi läbiviimist toetas haridus- ja teadusministeerium, SA Innove, OÜ Kontori ja Kooli A ja O.

Lisainfo:
Heli Kirsi