Alanud on ajaloovõistluse Mammut teine voor

9.–15. jaanuarini kell 21 on kõik 5.–6. klasside õpilased oodatud osalema Tartu Ülikooli teaduskooli ja Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi veebipõhise ajaloovõistluse Mammut teisel voorul. Ajalooallikate teemal koostatud vooru raames tuleb võistlejatel 40 minuti jooksul lahendada seitse alamülesannetega küsimust.

Võistlus leiab aset teaduskooli viktoriinide keskkonnas, kuhu tuleb enne võistluse alustamist logida sisse või luua endale kasutajakonto. Kokku viiest voorust koosneva võistluse formaat lubab osalejatel liituda võistlusega mistahes voorust või osaleda vaid mõnes voorus.

Peale iga vooru lõppemist avaneb igale osalejale võistlusele vajutades tagasiside vaade, milles on näha iga ülesande kohta saadud punktid, enda pakutud vastused ja ka õiged vastused.

Õpilaste paremusjärjestus tuuakse välja igas voorus ja viie vooru kokkuvõttes. Koolidele jagatakse oma õpilaste osaluse kohta teavet e-posti teel. Sooviavaldused võtab vastu teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist Kelli Hanschmidt (kelli.hanschmidt@ut.ee).

Diplomid jagatakse välja viie vooru kokkuvõttes:

• I järgu diplom 91 – 100% viie vooru punktidest;
  • II järgu diplom 81 – 90% viie vooru punktidest;
  • III järgu diplom 71 – 80% viie vooru punktidest.

Kõik vähemalt kolmes voorus osalenud võistlejad saavad osalejatunnistuse. Võistluse täismahus juhendit saab lugeda teaduskooli e-õppekeskuse lehel.

Lisateave: Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee