Autor:
Tartu Ülikool

Alanud on registreerumine füüsika, keemia ja bioloogia õpikodadesse

15. juunini saavad koolid esitada sooviavaldusi Tartu Ülikooli teaduskooli õpikodade programmis osalemiseks. Õpikodade programm pakub koolidele regulaarseid kõrgtasemel füüsika, keemia ja bioloogia laboritunde, mis aitavad rikastada õppekava ja tugevdada võimekust reaal- ja loodusteadustes.

Valikus on neli õpikoda: bioloogia põhikoolile ja gümnaasiumile, keemia gümnaasiumile, füüsika põhikoolile ja füüsika gümnaasiumile. Põhikoolis on õpikojad mõeldud alates 7. klassile. Õpikodades teevad noored eksperimente asjatundlike juhendajate käe all ja tänapäevaseid vahendeid kasutades. Ühte rühma oodatakse 15–25 inimest.

Programmis osalevalt koolilt eeldame ruume laboritundide läbiviimiseks, kohapealset organiseerimist ja õpilaste registreerimist. Teaduskooli poolt on juhendamine ja vajalikud töövahendid.

Õpikoja osalemistasu on ühe kooli õpilaste rühmale 100 eurot, mitme kooli õpilastest koosnevale rühmale on programm tasuta. Osalemissoovist palume teada anda hiljemalt 15. juuniks registreerumisvormi kaudu.

Osalenud õpilased ja õpetajad saavad Tartu Ülikooli tõendi. Õpetajatele antakse kaasa juhendid, kuidas laboritunde ise edaspidi läbi viia.

 

Loe õpikodade programmi kohta lähemalt

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.
Teaduskooli e-viktoriinid

Teaduskooli e-viktoriinid panevad õpilaste teadmised mängulisel viisil proovile

Ravimiameti õppevideod

Ravimiameti õppevideod kooli õppetunnis kasutamiseks