Algas registreerumine ajaloo-olümpiaadi eelvooru

Tänasest on avatud registreerumine Eesti ajaloo-olümpiaadi eelvooru, mis toimub põhikooliõpilastele 19. jaanuaril ja gümnaasiumiastmele 20. jaanuaril 2022. Eelvoorus saavad osaleda 6.–12. klasside õpilased ja seda viiakse tänavu läbi Harno Moodle’i keskkonnas.

Registreerumine on avatud 18. detsembrini kell 22 ja selleks vajalikud lingid koos korraldusliku infoga on olemas vastavas PDF-failis. 6.–9. klasside õpilased saavad osaleda klassi jaoks määratud teemal ja gümnaasiumiõpilased saavad valida kolmest etteantud teemast ühe. Kõik eelvoorud toimuvad tänavu Harno Moodle’i keskkonnas.

Eelvoorus on olümpiaaditöö kirjutamise aeg 6.–8. klassis 60 minutit ja selle eest on võimalik saada maksimaalselt 60 punkti. 9.–12. klassi õpilaste töö kirjutamise aeg on 100 minutit ja selle eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti. Käesoleva aasta ajaloo-olümpiaadi eelvooru juhendi PDF-fail koos teemade, märksõnade ja žürii koosseisuga on üleval Tartu Ülikooli teaduskooli ajaloo-olümpiaadi lehel.

Olümpiaadi eelvoor viiakse piirkonniti läbi osaleja enda koolis, töö on individuaalne ja kõrvaliste materjalide kasutamine on keelatud. Olümpiaadi ausa läbi viimise eest vastutab kool. Elektroonilises testis tuleb küsimustele vastata järjest ja tagasi liikuda ei saa. Vene õppekeelega põhikoolide õpilaste olümpiaaditööd tõlgitakse vene keelde, gümnaasiumiastme tööd on ainult eestikeelsed. Eesti keelt emakeelena mitterääkivatel õpilastel on lubatud kasutada eestikeelse olümpiaaditöö paremaks mõistmiseks sõnaraamatut (eesti-vene, vene-eesti), kuid selle vajadusest tuleb korraldajat eelnevalt teavitada.

Lõppvooru kutsutakse võistlema iga piirkonna parimad vastavalt eraldatud kohtade jaotusele tingimusel, et õpilane on saanud vähemalt 60% maksimaalsest punktisummast. Lisaks pääsevad lõppvooru vähemalt kuus õpilast üleriigiliselt moodustunud pingerea alusel. Lõppvoorus tuleb olümpiaaditöö sooritada eelvoorus käsitletud teemal.

Üleriigilist ajaloo-olümpiaadi korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts koostöös Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi, Tartu Ülikooli teaduskooli ning Haridus- ja Noorteametiga. Olümpiaadi läbiviimist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisateave: Aare Ristikivi, Eesti ajaloo-olümpiaadi žürii esimees, aare.ristikivi@htg.tartu.ee