Algklasside õpilased on oodatud veebipõhisele matemaatikavõistlusele „Jänku-Juta“

Alates neljapäevast, 5. maist 2022 toimub veebis matemaatikavõistlus „Jänku-Juta“, mis on sel korral mõeldud 2.–4. klasside õpilastele. Ülesanded on nii eesti kui vene keeles.

Võistlusel on kolm vooru: I voor on avatud 5.–8. mail, II voor 9.–11. mail ja III voor 12.–15. mail. Igas voorus ootab lahendamist kaheksa ülesannet. Võistlusega saab liituda mistahes voorus ja soovi korral on võimalik osaleda üksikutes voorudes.

Paremusjärjestus selgitatakse välja kolme vooru kokkuvõttes klasside kaupa. Tublimatele jagatakse e-diplomeid. Lisaks anname välja auhindu.

Võistlus toimub Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas.

Võistluse ajal saavad õpilased oma vastuseid korduvalt muuta ja täiendada. Vastusekasti tuleb sisestada vaid üks arv. Sisestatud vastused salvestuvad automaatselt. Enne võistluse alustamist palume osalejatel veenduda, et viktoriinikeskkonda sisestatud andmed (eriti klass ja e-posti aadress) on õiged.

Õpilased näevad viktoriinikeskkonnas oma tulemusi peale kolmanda vooru lõppemist. Õpetajatele avaldame tulemusi koolide kaupa nende kirjaliku sooviavalduse põhjal (kelli.hanschmidt@ut.ee).

Jänku-Juta matemaatikavõistluse kohta leiab rohkem infot Tartu Ülikooli teaduskooli e-õppekeskuse lehel.

Soovime osalejatele avastamis- ja nuputamisrõõmu!

Lisateave:
Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee (tehnilised küsimused)
Maksim Ivanov, Tartu Ülikooli teaduskooli matemaatikaõppe peaspetsialist, maksim.ivanov@ut.ee (sisulised küsimused)