Andres Unt ja Toomas Tennisberg võitsid pronksid rahvusvaheliselt informaatikaolümpiaadilt

27. rahvusvaheline informaatikaolümpiaad toimus 26. juulist – 2. augustini Almatõs Kasahstanis. Võistlust korraldas Kasahstani haridusministeerium.

Rahvusvahelisel informaatikaolümpiaadil tuleb kahel päeval kirjutada kokku kuus arvutiprogrammi, mis lahendavad algoritmilise iseloomuga ülesandeid. Sel aastal olid ülesannete seas näiteks õpilaste optimaalne jagamine õppeprojektide vahel, mängukaartide sorteerimine tingimustes, kus keegi neid samal ajal jälle segi ajab ning maakaardilt „keskuste“ ehk kõige paremini ühendatud linnade leidmine puuduliku info põhjal. Ülesannetel on alamosad, mis erinevad üksteisest tavaliselt andmete hulga poolest – saja inimese jagamine projektidesse on arvutuslikult lihtsam kui saja tuhande.

Võistlusest võtsid osa 84 riigi esindajad. Igast riigist võib osaleda kuni 4 õpilast.

Eesti võistkonda kuulusid:

Andres Unt (Tallinna Reaalkool, 11. kl.)
Oliver Nisumaa (Tallinna Reaalkool, 11. kl.)
Toomas Tennisberg (Tartu Kesklinna Kool, 8. kl.)
Simmo Saan (Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. kl.)

Õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Tartu Ülikooli teadur  Konstantin Tretjakov ja isePankur AS süsteemiarhitekt Targo Tennisberg.

Tänavu oli olümpiaadil edukaim Jeehak Yoon Lõuna-Koreast, kes sai ainsana maksimaalsed 600 punkti. Meie parimana sai Andres Unt 253 punkti. Talle järgnesid Toomas Tennisberg 187, Simmo Saan 132 ja Oliver Nisumaa 117 punktiga. Andrese ja Toomase tööd hinnati ka pronksmedaliga.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Targo Tennisberg, isePankur AS süsteemiarhitekt, e-kiri: targo.tennisberg@bondora.com

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091