Aprillikuu jooksul toimub bioloogiavõistlus „Siniroheline maa“

4.–24. aprillini 2022 toimub Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas bioloogiavõistlus „Siniroheline maa“. Võistlus on mõeldud 6.–9. klassi õpilastele ja leiab aset kolmes voorus: I voor 4.–10. aprillini, II voor 11.–17. aprillini ja III voor 18.–24. aprillini.

Igas voorus ootab lahendamist 15 ülesannet, mille koostamisel on kasutatud põhikooli bioloogiaolümpiaadi teemasid ja küsimusi. Võistluse esimene voor keskendub taimedele, teine loomariigile ning kolmanda vooru ülesanded käsitlevad inimest ja teda ümbritsevat maailma. Lahendamisel tuleb kasuks looduse praktiline tundmine.

Võistluse formaat lubab liituda võistlusega mistahes voorust või osaleda neist vaid mõnes üksikus. Osavõtt on tasuta ja eelnev registreerumine pole vajalik. Paremusjärjestus tuuakse välja kolme vooru kokkuvõttes.

Võistluse kohta leiab rohkem infot Tartu Ülikooli teaduskooli e-õppekeskuse lehelt.

Lisateave: Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee