Arvamusfestivalil arutleme, kuidas vähendada võimeka õpilase õppekoormust

Tartu Ülikooli teaduskool korraldab tänavu Paides toimuval Arvamusfestivalil põneva arutelu andekusega seotud teemadel. Kõik huvilised on oodatud kaasa mõtlema 12. augustil kell 18.00–19.30 festivali Hariduse alal.

Andekusega kaasneb koolis õpilase jaoks sageli tihe olümpiaadidel osalemise graafik ja mitte vaid ühes õppeaines. Et tema huvi ei raugeks, peavad tegema koostööd kool, kodu ja huvikoolid. Millisel moel võib lapse andekus nendes keskkondades avalduda? Kuidas seda märgata ja järjepidevalt toetada?

Erinevate võimaluste üle tulevad arutlema: Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Ana Valdmann, Haridus- ja Teadusministeeriumi Noorte- ja andepoliitika osakonna juhataja Riin Tamm, Miina Härma Gümnaasiumi õppejuht Terje Hallik, Eesti Teadushuvihariduse Liidu juhatuse liige Rasmus Kits ning Virumaa kolledzi Teadus- ja tehnikakooli juhataja Küllike Kullerkupp.

Vestlust juhib Tartu Ülikooli teaduskooli arendus- ja koostöö peaspetsialist Jaanus Sepp. Lisateavet leiab Arvamusfestivali kodulehelt ja Hariduse ala Facebooki ürituse lehelt. Kohtume Paides!

Lisateave: Jaanus Sepp, Tartu Ülikooli teaduskooli arendus- ja koostöö peaspetsialist, 517 7091, jaanus.sepp@ut.ee