Astronoomia lahtine võistlus toimub 15. mail veebipõhiselt

15. mail toimub Tartu Ülikooli viktoriinikeskkonnas astronoomia lahtine võistlus. Teist aastat järjest on võistlus lisaks Eesti õpilastele avatud ka välisriikide osalejatele.

Astronoomia lahtisel võistlevad õpilased kahes vanuseastmes: 8.–9. klass ja 10.–12. klass. Võistlus algab kell 13.00 ja lõpeb 17.00. Lahtine võistlus toimub kahes etapis: kell 13.00–14.00 leiab aset lühemate küsimustega esimene osa, kell 14.00–17.00 pikemate ja keerukamate küsimustega teine osa.

Võistlust saab lahendada eesti ja inglise keeles. Venekeelsete ülesannete lahendamiseks tuleb vastavast soovist korraldajaid teavitada enne 1. maid.

Astronoomia lahtisel võistlusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, mis kestab 6. maini aadressil: https://www.teaduskool.ut.ee/et/astronoomia-lahtine-voistlus-15-mai-2021.

Võistluse ajal jälgitakse õpilasi Zoomi keskkonna vahendusel. Täpsemad juhendid edastatakse registreerinud õpilastele hiljemalt 7. mail. Võistluskeskkonnaga tutvumiseks saavad õpilased 7. mail osaleda testvõistlusel.

Lahtise võistluse tulemused avalikustatakse hiljemalt 22. mail võistluse lehel. Osalejate tulemuste järgi moodustatakse eraldi Eesti ja kõigi ülejäänud riikide edetabel. Eesti õpilased osalevad vaid Eesti arvestuses, teiste riikide õpilased osalevad kõikide riikide arvestuses. Edukamalt esinenud õpilastest moodustatakse Eesti astronoomiaolümpiaadi koondis rahvusvahelisteks võistlusteks.

Astronoomia lahtise võistluse kohta leiab rohkem infot võistluse lehelt.
Ettevalmistamiseks soovitame lahendada eelmise aasta ülesandeid.

Lisateave: Tiit Sepp, MTÜ Tähemeri, tiit.sepp@ut.ee