Astronoomia lahtise võistluse võitis tütarlaps

„Tänavuse lahtise võistluse esikoht läks esmakordselt tütarlapsele,“ rõõmustab võistluse korraldaja Tiit Sepp Hugo Treffneri gümnaasiumi abiturendi Eva-Maria Tõnson üldvõidu üle 28 õpilase konkurentsis.

Tänavune astronoomia lahtine võistlus toimus uuenenud formaadi alusel: 5 ülesande asemel tuli osalejatel lahendada 7. „Lahendusi üle vaadates selgus, et ülesannete raskustase, eriti gümnaasiumiastmes, oli varasemast kergem, mistõttu õpilaste saavutatud punktiskoorid tänavu suhteliselt kõrged,“ sõnab Sepp. Ülesandeid lahendades arvutasid õpilased näiteks Linnutee keskse musta augu massi, leidsid kui ohtlik päevitamine ikka nahale on, arvutasid satelliitide liikumiskiiruseid jms.

Võistluse kõik tulemused on leitavad lehelt:

Tulemuste alusel moodustatakse Eesti võistkond juuli alguses toimuvaks II Eesti-Tšehhi maavõistluseks. Eesti-Tšehhi maavõistluse tulemuste põhjal moodustub omakorda Eesti koondis rahvusvaheliseks astronoomia ja astrofüüsika olümpiaadiks, mis toimub käesoleval aasta novembris Tais.

Astronoomia lahtist võistlust rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas TÜ teaduskool koostöös Tartu observatooriumiga.

Lisainfo: Tiit Sepp (žürii esimees) tiit.sepp@to.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee