Avatud on registreerumine talvisele matemaatika lahtisele võistlusele

Laupäeval, 11. detsembril toimub õppeaasta teine lahtine matemaatikaülesannete lahendamise võistlus, millest on võimalik osa võtta kaheksas paigas üle Eesti. Võistlusele registreerumine on avatud 7. detsembrini kell 13.

Kaks korda aastas toimuval võistlusel lahendatakse kahes vanuserühmas viie tunni jooksul kuus arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist nõudvat ülesannet. Osalema oodatakse kõiki matemaatikahuvilisi noori, kes ei ole veel sisse astunud kõrgkooli. Võistlus toimub tänavu kaheksas kohas üle Eesti. Palume tutvuda võistluse info, juhendi ja toimumispaikadega teaduskooli kodulehel.

Võistlema pääsemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 7. detsembril kell 13. Registreerunud õpilased saavad hiljemalt päev enne võistlust meili teel koodi, mis tuleb võistlusel ülesannete lehtedele kirjutada. Juhul, kui ettenähtud kohas, keeles või kellaajal võistlemine ei ole võimalik, saab vastavaid erisusi taotleda 4. detsembrini. Registreerunud osaleja on tutvunud juhendis leiduvate võistluse reeglite ja nõuetega.

COVID-19 levikuga seoses järgitakse igas võistluspaigas viiruse levikut ennetavaid meetmeid. Korraldaja poolt on tagatud maskid ja desinfitseerimise võimalused. Osalejad peavad võistluspäeval kohapeal esitama isikut tõendava dokumendi. Täisealised võistlejad on kohustatud tõendama nakkusohutust vaktsineerimispassi või negatiivse testitulemusega.

Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ja rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi võistkonna kandidaatide valikul. Võitjate autasustamine toimub üle-eestilise matemaatikaolümpiaadi pidulikul lõpetamisel.

Lisateave: Terje Kapp, TÜ teaduskooli olümpiaadikorralduse peaspetsialist, 5344 7978, terje.kapp@ut.ee