Autor:
Andres Tennus

Bioloogiaolümpiaadi žürii esimees Sulev Kuuse pälvib riikliku teenetemärgi

Iseseisvuspäeva eel pälvib Eesti Vabariigi Valgetähe V klassi teenetemärgi Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja Sulev Kuuse. 

Tartu Ülikooli raku- ja molekulaarbioloog Sulev Kuuse, kelle peamine uurimisvaldkond on olnud geneetiliselt muundatud organismid, on teaduskooli tegemistesse panustanud bioloogiaolümpiaadi žürii esimehena. 

Iseseisvuspäeva eel annab Eesti Vabariik oma kõrgeima tänu – riigi teenetemärgi – inimestele, kelle igapäevane tegevus laob järjest uusi kihte Eesti hoolivuse, märkamise ja kaitstuse seina", kirjutas president Alar Karis riigi teenetemärkide andmise otsuse eessõnas. Riiklikud autasud Eestile osutatud teenete tunnustuseks saavad 151 inimest kodu- ja välismaalt. Neid kõiki liidab ustavus põhimõtetele, millele me tahame näha Eestit toetumas: demokraatiale, õiglusele, tarkusele, järjekindlusele, headusele, ettevõtlikkusele, mõistmisele," rõhutas riigipea.

Teenetemärgiga tänatakse ja tunnustatakse teadlasi, kes on oma tööga aidanud viia teadust tipptasemele, teinud seda rahvusvahelise koostööga suuremaks ning panustanud targa rahva kujundamiseks haridusse. Teaduskool soovib Sulevile palju õnne märkamise ja auväärt tunnustuse puhul ning edaspidiseks jõudu ja jaksu kõigis põnevates teadustegevustes. 

Eesti Vabariigi teenetemärgi saanud inimesed on esile toodud Vabariigi Presidendi Kantselei kodulehel. 

 

Eesti võistkond Baltimaade geograafiaolümpiaadil

Baltimaade geograafiaolümpiaad tähistas 10. juubelit

AI olümpiaadi taust

Eesti võistkond võtab mõõtu rahvusvahelisel tehisintellekti olümpiaadil

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi