Bioloogiavõistlusel „Siniroheline maa“ selgusid tublid loodusetundjad

4.–24. maini osalesid bioloogiahuvilised noored veebivõistlusel „Siniroheline maa“. Võistlus toimus viktoriinid.ee keskkonnas ning oli mõeldud 6.–9. klassi õpilastele. Oma loodusalased teadmised said soovi korral proovile panna ka nooremad.

Kolmest voorust koosneval bioloogiavõistlusel osales kokku 1457 õpilast. Kõigist kolmest voorust võttis osa 495 õpilast.

Iga nädal tuli osalejatel lahendada 20 ülesannet, mis eeldasid looduse praktilist tundmist. Esimese vooru ülesanded keskendusid taimedele, teise vooru keskmes oli loomariik, kolmanda vooru ülesanded käsitlesid inimest ja teda ümbritsevat maailma. Näiteks tuli õpilastel tunda Eesti looduses kasvavaid putuktoidulisi taimi, osata nimetada meie rahvusloomi ja teada, mitu kaelalüli on inimesel.

Võistluse paremusjärjestus on koostatud kolme vooru kokkuvõttes. Tulemuste tabelis on avalikustatud võistluse 100 tublimat osalejat, täismahus tulemusi ei kuvata. Oma kohta pingereas näevad õpilased viktoriinid.ee keskkonda sisse logides iga vooru kohta eraldi. Süsteem kolme vooru koondtulemusi kokku panna ei oska. Voorude juures näeb õpilane ka iga ülesande eest saadud punkte, enda pakutud vastust ja õiget vastust.

Seekordsel võistlusel kogus kõige rohkem punkte Angela Ikonen Tartu Hansa Koolist tulemusega 113,3 punkti 119-st. 2. ja 3. kohta jagavad Robin Pentma Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolist ja Teele Pallas Tallinna Kuristiku Gümnaasiumist, keda jäi esikohast lahutama vaid 0,3 punkti. 4. koht kuulub Annika Rääbisele Tartu Kivilinna Koolist ning 5. kohale tuli Ellen Roper Tallinna Reaalkoolist. Esiviisikule paneme välja auhinnad.

Lisaks loosisime kõigi osalejate vahel välja viis lisaauhinda. Seekord naeratas loosiõnn järgmistele õpilastele:

• Elis Põldma
  • Helena Vaasa
  • Andra Karu
  • Loore Aasa
  • Adeele-Alexandra Veedla

Palju õnne!
Võitjatega võtame ühendust ja lepime kokku auhindade kättetoimetamise viisi.