CTF Tech ja Tartu Ülikooli teaduskool panid nurgakivi Eesti küberharidusele

6. aprillil Tartu Tamme Gümnaasiumis toimunud avaüritusel pani Eesti küberturvalisuse ettevõte CTF Tech koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga nurgakivi Eesti noorte ja noorsootöötajate praktilisele küberõppele.

2024. aasta veebruarini kestva projekti raames arendab CTF Tech välja noorte küberkoolituseks kasutatava eestikeelse e-õppe keskkonna, mille läbinud õpilastest ja noorsootöötajatest saavad tulevased Eesti kübersaadikud. Projekti tutvustatakse Eesti üldhariduskoolidele koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga ja seda rahastatakse läbi Euroopa Majanduspiirkonna riikide Norra, Islandi ja Liechtensteini koostööprogrammi.

Avaüritusel tutvustas CTF Techi tegevjuht Marki Tihhonova-Kreek projekti eesmärke ja tegevuskava ning Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Ana Valdmann seni koostöö raames tehtut. Päev lõppes minikübervõistlusega, kus Tartu Tamme Gümnaasiumi noored lahendasid tulevasi e-õppe keskkonna ülesandeid. Üritust juhtis tuntud Eesti muusik ja CTF Techi kaasasutaja Karl-Erik Taukar.

„Noortele on kübervaldkonnas teadmiste täiendamiseks vaja atraktiivseid õppevorme,“ selgitas Marki Tihhonova-Kreek, kelle sõnul on kõik e-õppe keskkonna ülesanded ühel või teisel moel seotud päriseluga.

Avaüritust saab järele vaadata CTF Techi Facebooki lehel.

Lisateave: Marki Tihhonova-Kreek, CTF Tech tegevjuht, marki.tihhonova@ctftech.com