Detsembri alguses saavad õpilasrühmad osaleda Jõululaboris

Koolidel on 2.–16. detsembrini võimalik 7.–12. klassi õpilastega osaleda Tartu Ülikooli Chemicumis toimuvas Jõululaboris, kus valmistatakse säraküünlaid ja muudetakse klaasist jõulukingitusi nähtamatuks.

Jõululabori sessioonid algavad kell 9 ja lõppevad Tartu Ülikooli noorte keemikute jõuluetendusega kell 13.30. Päeva jooksul tehakse läbi füüsikalisi ja keemilisi katseid, korraldatakse säraküünalde säristamise võistlus ning osaletakse väiksel jõuluviktoriinil.

Osaleda saab ainult 20–24 õpilasest koosneva rühmaga, mis tuleb registreerida teaduskooli kodulehel. Osalemistasu õpilasrühmale on 360 eurot. Tegutseda tasub kiirelt, kuna registreerida saab vaid 5 kooli.

Käesoleva aasta Jõululaborit toetab Graanul Invest.

Lisateave: Jaanus Sepp, Tartu Ülikooli teaduskooli arendus- ja koostöö peaspetsialist, 517 7091, jaanus.sepp@ut.ee