Eesti keel võõrkeelena olümpiaadi tänavused võitjad on selgunud

Esmaspäeval (23. märtsil) peeti Tallinnas eesti keel võõrkeelena olümpiaadi lõppvooru. Selle aasta olümpiaadi teema oli „Küsimused“.

Tänavusse lõppvooru oli kutsutud nelikümmend 9.-12. klassi õpilast, kes võistlesid nooremas (9.-10. klass) ja vanemas (11.-12. klass) rühmas. Lõppvooru pääsemiseks tuli õpilastel kirjutada iseseisev töö, milleks oli sellel aastal teemaga seotult olümpiaadi kohta küsimuste esitamine. Kokku tuli esitada 15 küsimust, millest 10 pidi algama küsisõnade või –fraasidega: Mispärast?, Mille eest?, Kuivõrd?, Missugustes?, Ega?, Kumb?, Kustpoolt?, Mismoodi?, Milleni?, Kelle?. Viis küsisõna võis õpilane ise valida ühtki eelnevalt kasutatut kordamata.

Lõppvoor koosnes kirjalikust ja suulisest osast, kus õpilastel tuli lahendada olümpiaadi tänavuse teemaga seotud ülesandeid. Võistluse parimatena väljusid nooremas rühmas Leonid Latsepov Tallinna 53. Keskkooli 10. klassist ja vanemas rühmas Aleksandr Juškov Narva Kesklinna Gümnaasiumi 12. klassist.

Täielikud tulemused leiab TÜ teaduskooli lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/eesti-keel-voorkeelena.

2014/15. õppeaasta eesti keele võõrkeelena olümpiaadi korraldas Tallinna ülikooli eesti keele ja kultuuri instituut ning rahastas Haridus- ja teadusministeerium.

Lisainfo: Ingrid Krall, e-kiri: ingrid.krall@tlu.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht tel: 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee