Eesti kooliõpilastele neli medalit rahvusvaheliselt geograafiaolümpiaadilt

11.–17. augustini toimunud rahvusvahelise geograafiaolümpiaadi võistlusprogrammi kuulusid kirjalik töö, kaks välitööd ja multi-meedia testi tegemine. Vaheldust pakkusid ekskursioonid Tveri, Toržokki ning Seligeri järve äärde. Õhtupoolikud olid sisustatud laulmise, iga osaleva riigi tutvustuse, võistkondade poster-ettekannetega jpm-ga. Meeleolukaks kujunes venepärane käsitöölaat, kus sai lisaks meenete ostmisele õppida sepatööd, pottsepa ametit, ketramist, kullaga tikkimist jne.

Olümpiaadi lõpetamine ning medalite kätteandmine toimus Lomonossovi-nimelise Moskva Riikliku Ülikooli raamatukogu saalis. Üllatusena tervitasid osalejaid astronaudid rahvusvahelisest kosmosejaamast.

Võistlusest võttis osa 159 õpilast 40 riigist.

Igast riigist võib rahvusvahelisel geograafiaolümpiaadil osaleda kuni 4 õpilast.

Eesti võistkonda kuulusid:

Raul Rinken Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klassist (õpetaja: Ülle Seevri)

Teet Saar Tallinna Reaalkooli 10. klassist (õpetaja: Piret Karu)

Marius Saak Läänemaa Ühisgümnaasiumi 12. klassist (õpetaja: Imbi Raudkivi)

Kadri-Ann Valdur Tallinna Reaalkooli 11. klassist (õpetaja: Piret Karu)

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskuse koordinaator Piret Pungas-Kohv ja TLÜ teadur Anu Printsmann.

Välja jagati 13 kuldmedalit, 27 hõbemedalit ja 40 pronksmedalit. Tänavu läks olümpiaadi võit Hiina-Taipeisse (Taiwan). Meie parimana saavutas Teet Saar 16. koha (hõbemedal). Raul Rinken, Marius Saak ja Kadri-Ann Valdur said pronksmedalid.

Võistkonna juhendajate sõnul pakkus kõige suuremat rõõmu see, et kuna vaid pooled osalenutest said medalid, ja kõik eestlased saavutasid medalikoha, on Eesti noorte geograafiaalased teadmised maailmas jätkuvalt esirinnas.

Võistlust korraldas Vene Föderatsiooni Haridus- ja teadusministeerium, Vene Geograafia Selts, Tveri Riiklik Ülikool, M. V. Lomonossovi nimeline Moskva Riiklik Ülikool, Komputeria laager.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Piret Pungas-Kohv, TÜ haridusuuenduskeskuse koordinaator, e-kiri: piret.pungas@ut.ee, tel: 53440791

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091