Eesti õpilane sai pronksi rahvusvaheliselt matemaatikaolümpiaadilt

56. rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad toimus 4.-16. juulil Chiang Mai’s, Tais Chiang Mai ülikool korraldamisel.

Rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil antakse 2 päeva jooksul lahendada kokku 6 matemaatikaülesannet, mille lahendamise peamine raskus seisneb matemaatikatõdede nutikas kombineerimises. Seega ei piisa edukaks esinemiseks lihtsalt paljude faktide äraõppimisest.

Võistlusest võtsid osa 104 riigi esindajad. Igast riigist võib osaleda kuni 6 õpilast. Eesti võistkonda kuulusid

Triinu Veeorg (Tallinna Reaalkool, 12.kl.)
Joonas Kalda (Tallinna Reaalkool, 12.kl.)
Oliver Nisumaa (Tallinna Reaalkool, 11.kl.)
Andres Unt (Tallinna Reaalkool, 11. kl.)
Richard Luhtaru (Miina Härma Gümnaasium, 8.kl.)
Simmo Saan (Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. kl.)

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena TÜ matemaatika instituudi teadur Urve Kangro ja assistent Oleg Košik.

Tänavu läks olümpiaadi võit USA’le. Meie parimana saavutas Joonas Kalda pronksmedali 15 punktiga. Napilt 1 punktiga jäi pronksmedalist ilma Triinu Veeorg. „Üldse saab rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil medali kuni pooled osavõtjatest,“ selgitab Urve Kangro. Diplomi (mille saavad kõik osavõtjad, kes vähemalt ühe ülesande täielikult ära lahendavad), said Triinu Veeorg, Oliver Nisumaa ja Richard Luhtaru. Mitteametlikus riikide arvestuses, kus pannakse pingeritta võistkonna liikmete saadud punktide summad, jäi Eesti võistkond 104 riigi seas 70. kohale.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, mille raames käidi elevandikasvatuskeskuses, kus oli võimalik ka elevandi seljas sõita, kuumaveeallikaid vaatamas, kohaliku käsitööga tutvumas ning mitmeid kohalikke templeid vaatamas.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Urve Kangro, Tartu Ülikooli teadur, e-kiri: urve.kangro@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091