Eesti õpilased esinesid edukalt III rahvusvahelisel muusikaolümpiaadil

28. – 30 aprillini Klaipedas toimunud kolmandal  rahvusvahelisel muusikaolümpiaadil osales kokku 29 õpilast 9-st riigist (Eesti, Horvaatia, Küpros, Leedu,  Läti,  Poola, Slovakkia,  Sloveenia ja Tšehhi). Nooremas vanuserühmas oli osalejaid 15, vanemas 14, võisteldi individuaalselt.

Olümpiaad koosnes mõlemas vanuserühmas neljast võistlusalast:

1. omalooming ja selle esitamine

2. laulu esitamine

3. noodilugemine

3. kirjalik test (muusika kuulamine ja teooria)

Eesti õpilased näitasid head taset, kuuludes paremikku.

Nooremas vanuserühmas läks üldvõit Lätti. Luisa Susanna Kütson sai üldarvestuses 2. koha ning sellega II kuldmedali, teenides ühtlasi ka parima noodilugeja eripreemia. Leo Mattias Leete oli nooremas rühmas üldkokkuvõttes 5. teenides II hõbemedali. Pronksi tõi koju Kristiin-Heleen Toovits. Kõik mainitud õpilased õpivad Tallinna 21. koolis.

Vanemas rühma üldvõit jäi Leetu. Anita Maasalu Tallinna reaalkoolist oli vanusrühma teine, pälvides II kuldmedali. Lisaks sai Anita parima noodilugeja ja parima kirjaliku testi sooritaja eripreemiad. Samas vanusrühmas teenis III hõbemedali Tauno Tamm Pärnu Koidula gümnaasiumist ning pronksmedali Patrik Sebastian Unt Rapla ühisgümnaasiumist.

III rahvusvahelise muusikaolümpiaadi žürii esimees  oli tuntud leedu dirigent ja tšellist Mindaugas Pačkus.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium.

Lisainfo: Ene Kangron, 5203733, ene@ema.edu.ee.com

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee