Eesti õpilased esinesid tublilt Soome põhikoolide matemaatikaolümpiaadil

24 õpilase konkurentsis oli Martin Rahe kolmas ja Andres Sõmer neljas.

Soome põhikoolide matemaatikaolümpiaad toimus 19.-20. jaanuaril Helsingis. Traditsiooniliselt osales seal ka kaks Eesti õpilast. Eelmise aasta võistluste tulemuste põhjal esindasid Eestit 9. klassi õpilased Martin Rahe (Tallinna reaalkool) ja Andres Sõmer (Kärdla kool). Kui varemalt osales võistlusel 20 Soome õpilast, siis tänavu oli neid 22, valdavalt Helisingist või lähiümbrusest. Tavalisest rohkem osales võistlusel ka nooremaid õpilasi: kaks 7. ja ligi kümme 8. klassi õpilast.

Võistlustöö koosnes kolmest osast. Õpilasi juhendajana saatnud Tartu ülikooli assistent Hannes Jukk ütleb: „Soomlaste ülesannetekomplekt on erinev sellest, millega Eestis harjunud ollakse. Seal on miskipärast tarvis hirmus ruttu palju ülesandeid ära lahendada.“

Huvitavamatest ülesannetes toob Jukk välja komplekti teise osa ülesande, kus tikkudega mängides tuli leida erinevates variatsioonides võitmise strateegiaid. Kolmanda osa ühes ülesandes pidid võistlejad sootuks näitama, et lahendus küsimusele puudub.

Meie võistlejate sõnul polnud ülesanded keerukad, kuid nende lahendamiseks ja lahenduste kontrollimiseks nappis aega. „Seda oli näha ka tulemustest – maksimaalsest punktisummast jäädi omajagu kaugele. Tipud, kaks soomlast ja eestlased, eraldusid teistest selgelt ja nooremad osalejad said suhteliselt vähe punkte,“ selgitab Jukk.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Hannes Jukk, TÜ matemaatika didaktika assistent, e-kiri: hannes.jukk@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, marek.jarvik@ut.ee, 5177091