Eesti õpilased osalesid esimesel Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil

13.–19. juunini toimus esmakordselt Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaad. Tegemist on uue programmeerimisvõistlusega, mis on mõeldud ainult tüdrukutele. Eestit esindasid olümpiaadil Agnes Tennisberg Tartu Herbert Masingu Koolist ja Grete Paat Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

On üsna tavapärane, et paljudes riikides õpib ja töötab IT valdkonnas märgatavalt vähem naisi kui mehi. Erinevatel informaatikaolümpiaadidel on sooline lõhe veelgi ilmsem. Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadi eesmärk on seda lõhet vähendada ning pakkuda noortele neidudele võimalust nautida ja süvendada oma huvi arvutiteaduse vastu.

Esimese võistluse korraldamise võttis enda kanda Šveits. Algselt planeeritud Zürichi asemel lahendasid õpilased ülesandeid oma koduriikides virtuaalselt. Kuigi olümpiaad toimus sel aastal esimest korda, oli huvi selle vastu suur. Võistlemas oli 157 õpilast 43 riigist. Lisaks Euroopa riikidele oli osalejaid ka 13 riigist mujalt maailmast. Nende seas olid esindatud näiteks USA, Brasiilia, India, Egiptus ja Uus-Meremaa.

Esikohta jäid 709 punktiga jagama Alisa Gladchenko ja Ekaterina Shilyaeva Venemaalt. Eestit esindanud Agnes Tennisberg ja Grete Paat said vastavalt 105. ja 144. koha.

Lisaks võistlemisele said õpilased veebi vahendusel osa ka kultuuriprogrammist. Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadi kohta saab lähemalt lugeda selle kodulehelt

Lisateave: Katrin Gabrel, Eesti õpilaste juhendaja, katrint@gmail.com