Eesti õpilased tõid hõbe- ja pronksmedaleid 15. rahvusvaheliselt geograafiaolümpiaadilt

31. juulist - 6. augustini Kanadas Quebec’is toimunud võistluselt said Tallinna reaalkooli õpilased Markus Vaher ja Andreas Must hõbemedalid ning Kaspar Klettenberg Tallinna Õismäe gümnaasiumist pronksmedali.

Võistlus koosnes kolmest osast: kirjalik töö, välitööd ja multimeediatest. Kirjalikus töös olid ülesanded rahvastiku, turismi, korallriffide, jõgede, ebola leviku ja liustike teemadel. Välitööd toimusid Baie-Saint-Paul’i piirkonnas ja ülesanded hõlmasid kultuuripärandi kaardistamist (hooned, rajatised), ettepanekute tegemist nende kasutamiseks, arendamiseks ja säilitamiseks ning Gouffre’i ning St Lawrence’i jõe kaldaalade kaardistamist ja planeerimisettepanekute tegemist. Multimeediatest hõlmas erinevaid aktuaalseid teemasid.

Tänavu läks olümpiaadi võit Venemaale. Eesti õpilastest oli Vaher üldarvestuses 29., Must 42., Klettenberg 77. ja Tiit Vaino Vinni-Pajusti gümnaasiumist 137. Võistlusest võttis osa 165 õpilast 43 riigist. Igast riigist sai olümpiaadil osaleda kuni 4 õpilast.

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena TÜ teadur Taavi Pae ja TÜ doktorant Laura Altin.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, mille raames korraldati Quebeci linnas orienteerumine tutvumaks ajaloolise linnasüdame, tuntumate turismiatraktsioonide ja kaasaegse infrastruktuuriga. Veel korraldati Kanada kultuuriõhtu, mille käigus tutvustati õpilastele piirkonna ajalagu, kaasaegset muusikat ning tantse. Organiseeriti ka päevane ekskursioon Montmorency’i rahvusparki.

Võistlust korraldas Université Laval. Korraldajate seas olid nii ülikooli õppejõud kui vabatahtlikud magistrandid, kes pakkusid õpilastele täiendavat programmi.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Laura Altin, TÜ doktorant, laura.altin@gmail.com, 55599301

Teate edastas Marek Järvik, marek.jarvik@ut.ee