Eesti õpilased võitsid Soome põhikoolide matemaatikaolümpiaadi

Soome põhikoolide matemaatikaolümpiaad toimus 22.-23. jaanuaril Helsingis. Kolmeosaline võistlus koosnes järgmistest etappidest:

esimeses osas lahendati 10 ülesannet (aega 30  min),
teises osas tuli lahenda nn. avatud ülesanne (aega 60 min),
kolmandas osas lahendati 5 olümpiaadi-tüüpi ülesannet (aega 60 min).

Peale esimest osa oli Richard Luhtaru 22 osalejaga võistlusel parim. „Lisaks andis Richard siin ühele reeglite ära arvamise ülesandele ka uue lahenduse, milles demonstreeris teadmisi rekurentsetest jadadest,“ sõnas Eesti võistlejaid saatnud TÜ lektor Hannes Jukk.

Võistluse II osa oli sel korral seotud Kanadast pärit mänguga "Blockers", kus ülekaalukalt parim oli maksimumtulemusega Karl Paul Parmakson, kulutades ülesande lahendamisele vaid kolmveerand tundi. Kasuks tuli siin kiindumus lauamängude mängimisse.

„Viimases osas olid nad lihtsalt tublid, mõned näpukad siiski olid, aga üldiselt super,“ võttis härmakate võistluse viimase etapi soorituse kokku Jukk. Mõlemad poisid kogusid lõpptulemusena 73 punkti 80st võimalikust.

Võistluse ülesanded leiab lehelt: http://www.ttkool.ut.ee/math/soome/

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Hannes Jukk, TÜ lektor, e-kiri: hannes.jukk@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, tel: 737 5889, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee