Eesti õpilasele au-äramärkimine rahvusvaheliselt filosoofiaolümpiaadilt

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilase Helo Liis Soodla töö teenis au-äramärkimise Belgias Gentis toimunud 24. rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil.

12.-15. maini toimunud võistlusest võttis osa 90 õpilast 42 riigist. Kuldmedalid läksid tänavu Koreasse ja Türki. Olümpiaadi võistlusülesandeks oli arvutis 4-tunnise võõrkeelse filosoofiaessee kirjutamine.

Eestist osales rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil veel Elise Metsanurk Hugo Treffneri gümnaasiumist. Eesti võistkonda saatsid juhendajatena EMÜ dotsent Leo Luks ja TÜ teadur Mats Volberg.

Tänavuse olümpiaadi peateemaks oli sõda ja rahu, millest lähtus ka olümpiaadi kultuuriprogramm. Kultuuriprogrammi raames peeti filosoofilisi loenguid, kuid tehti ka väljasõit I maailmasõja lahinguväljadele ning külastati mitmeid surnuaedu, kuhu oli inimesi maetud rahvuste kaupa.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele õpilasvõistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Enam infot rahvusvahelise filosoofiaolümpiaadi kohta saab ametlikult kodulehelt: http://www.ipo2016.be/

Lisainfo: Mats Volberg, mats.volberg@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee