Eesti õpilasele diplom Euroopa juunioride informaatikaolümpiaadilt

Tartu Herbert Masingu Kooli 9. klassi õpilane Agnes Tennisberg pälvis 6. Euroopa juunioride informaatikaolümpiaadi teisel võistluspäeval eduka tulemuse eest diplomi. Temaga koos esindas võistlusel Eestit ka Tartu Erakooli 8. klassi õpilane Karl Markus Konstabel.

Olümpiaadi korraldajamaa oli tänavu Ukraina, mille tõttu viidi 19.–25. septembrini toimunud võistlust läbi veebis. Võistluse üldvõitjaks tuli Oscar Fischler Prantsusmaalt, kellele järgnesid Ștefan Cătălin Savu Rumeeniast, Alisa Potomkina Ukrainast ja Mihai Valeriu Voicu Rumeeniast.

Kahe võistluspäeva jooksul lahendasid koolinoored kokku kuus ülesannet, millest igaüks andis kuni 100 punkti. Kahjuks osutus Eesti õpilastele eriti keeruliseks olümpiaadi esimene võistluspäev, mille tõttu jäi medalikoht mõlemal sel aastal saavutamata. Teisel võistluspäeval saavutati parem tulemus ja Agnes Tennisbergi tunnustati diplomiga.

Ametlikult olid võistlusele kutsutud tavapärased neljaliikmelised esindused igast Euroopa riigist, kuid virtuaalvõistluste tava kohaselt oli ka mitteametlikke osalejaid. „Mõned riigid panid välja rohkem kui neli võistlejat ja lisaks olid külalistena osalemas ka mõned riigid väljaspool Euroopat,“ selgitas Eesti võistkonna juhendaja Ahto Truu. Kokku jõudis võistluse lõpuprotokolli 91 ametlikku ja 81 mitteametlikku tulemust.

Juunioride arvestuses võivad osaleda ainult õpilased, kes pole võistluse aasta alguseks veel 16-aastaseks saanud. „Selles vanuses rahvusvaheliste võistluste tasemel programmeerijaid on Eestis väga vähe ja nii oli meie esinduses tänavugi ainult kaks võistlejat,“ lisas Truu.

Võistluse materjalid, sealhulgas ülesannete tekstid kõigi osalenud võistkondade keeltes, lahenduste hindamiseks kasutatud testandmed ja ka lahendusideede selgitused inglise keeles, on väljas võistluse kodulehel.

Eesti õpilaste osalemist Euroopa Juunioride Informaatikaolümpiaadil koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool ning rahastasid Haridus- ja Teadusministeerium, Bolt Technology OÜ ja Bondora AS.

Lisateave: Ahto Truu, Eesti võistkonna juhendaja, Guardtime OÜ tarkvaraarhitekt, ahto.truu@ut.ee