Eesti õpilastele neli hõbemedalit Balti informaatikaolümpiaadilt

2016. aasta Balti informaatikaolümpiaad toimus 11.- 15. mail Helsingis. 9 riigi ja 54 õpilase konkurentsis läks Eesti esindajatel tänavu väga hästi, sest Kristjan Kongas, Andres Unt, Oliver Nisumaa (kõik Tallinna reaalkooli 12. klassist) ja Toomas Tennisberg (Tartu kesklinna kooli 9. kl) said kõik hõbemedalid. Arvestades medalisaaki, oli see parim tulemus peale 2002. aastat, kui Eesti sai samalt võistluselt kaks kuld- (Martin Pettai ja Mihkel Kree) ning kaks pronksmedalit. Võistluse üldvõitja oli Mariusz Trela Poolast.

Riikidest oli Helsingi ülikoolis toimunud võistlusel esindatud peale Eesti veel Taani, Soome, Saksamaa, Läti, Leedu, Norra, Poola ja Rootsi.

Eesti esindusse kuulusid lisaks nimetatud medalistidele veel Tähvend Uustalu ja Taavet Kalda (mõlemad Tallinna reaalkooli 11. kl). Juhendajatena saatsid võistkonda Targo Tennisberg ja Oliver-Matis Lill.

Enam infot võistluse kohta leiab lehelt: https://www.cs.helsinki.fi/group/boi2016/index.shtml

Balti informaatikaolümpiaadi tulemuste põhjal selgus ka Eesti esindus 12.-19. augustil

Venemaal Kaasanis toimuvaks rahvusvaheliseks informaatikaolümpiaadiks. Eestit esindavad Kaasanis  Kristjan Kongas, Andres Unt, Oliver Nisumaa ja Toomas Tennisberg.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Targo Tennisberg, targot@gmail.com

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee