Eesti tõi 2. Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadilt kuld- ja pronksmedalid

16.–23. oktoobrini toimus Türgis, Antalya linnas Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaad. Hugo Treffneri Gümnaasiumi vilistlane O. Tennisberg ja Tartu Herbert Masingu Kooli 9. klassi õpilane A. Tennisberg teenisid võistlusel suurepärase töö tulemusena vastavalt kuld- ja pronksmedali. Lisaks neile osales võistlejana Tallinna Reaalkooli vilistlane B. Veldi.

Olümpiaadi kahel võistluspäeval tuli õpilastel viie tunni jooksul lahendada ära neli ülesannet. „Näiteks tuli kirjutada programm, mis leiaks vabade masinate arvu andmekeskustes pärast mitmete teenuste kasutuselevõttu või looks ja tuvastaks ruudustikus keerulisi mustreid,“ selgitas Eesti võistkonda juhendanud Tartu Ülikooli arvutitehnika nooremteadur S. Schumann. Õpilasi aitas kohapeal ka sama valdkonna üliõpilane G. Paat.

Sel aastal teist, kuid kohapealse üritusena esimest korda toimunud võistlusel osales 27 võistkonda Euroopa riikidest ja 16 külalisvõistkonda väljastpoolt Euroopat. Kokku oli osalejaid 163. Visa töö tulemusena teenis O. Tennisberg tihedas konkurentsis 603 punkti ja tema noorem õde A. Tennisberg 281 punkti. Peale võistlemise pakuti õpilastele ka huvitavat kultuuriprogrammi ning saadi palju uusi rahvusvahelisi tutvusi.

Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaad sai alguse eesmärgiga viia tähelepanu naiste alaesindatusele informaatikavaldkonnas ja innustada noori naisi alaga tegelema. „IT-valdkonnas on naiste esindatus endiselt liiga väike, mis tähendab, et sel alal töötavatel naistel on vaja rinda pista mitmete väljakutsetega,“ selgitas Schumann, kelle sõnul oli ka tänavune üritus inspireeriv ja julgustav.

Järgmisel aastal toimub Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaad Rootsis, Lundis. Eesti võistkond valitakse informaatikaolümpiaadi mitme võistlusvooru tulemuste põhjal. Kõik huvilised on oodatud osalema 11. detsembril informaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus.

Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadi kohta saab lähemalt lugeda käesoleva aasta võistluse kodulehelt. Eesti õpilaste ettevalmistust ja osalemist koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool. Ettevõtmist rahastasid Haridus- ja Teadusministeerium, Bolt Technology OÜ ning Bondora AS.

Lisateave: Sandra Schumann, Eesti võistkonna juhendaja, sandra.schumann@ut.ee