Eesti võistkond naaseb rahvusvaheliselt geograafiaolümpiaadilt kolme medaliga

Võistlust, millest võttis osa 41 riiki, korraldas Belgradi andekate noorte keskus. Eesti võistkonda kuulusid

Robin Haljak (Tallinna reaalkool, 10. kl)
Carel Kuusk (Tallinna reaalkool, 12. kl)
Triin Mirjam Tark (Hugo Treffneri gümnaasium, 11. kl)
Kati Iher (Hugo Treffneri gümnaasium, 11. kl)

Meie õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Edgar Sepp, TÜ geoinformaatika spetsialist ja Anu Printsmann, TLÜ teadur.

Ülesanneteks oli rahvusvahelisel geograafiaolümpiaadil kirjalik töö, välitöö ja multimeediatest. Edgar Sepa sõnul kontrolliti kirjalikus töös teoreetilisi teadmisi ja oskust lugeda jooniseid-graafikuid-fotosid erinevatel teemadel. „Töös on kuus põhiteemat, mis igal aastal vahetuvad, näiteks seekord oli teemadeks suurte spordiürituste ning transpordisektoriga seotud keskkonnamõjud, kliima ja ilm, looded ning muldade degradeerumine. Välitöö eesmärk oli potentsiaalse rekreatiivala kaardistamine ja planeerimine. Kõiki geograafia valdkondi puudutav multimeediatest on valikvastustega,“ selgitab Sepp olümpiaadiülesandeid.

Eesti õpilastest saavutas kõrgeima 32. koha Carel Kuusk, mis andis hõbemedali. Pronksi toovad koju Triin Mirjam Tark ja Robin Haljak, kes olid üldjärjestuses vastavalt 64. ja 75. Riikide arvestuses oli Eesti 18.

Hinnates resultaate ütleb Edgar Sepp: „Õpilaste tulemustega võib igati rahule jääda: näiteks välitööd läksid vaatamata ligi 40-kraadisele kuumusele väga hästi, kuid multimeediatesti osas jäime parematele mõnevõrra alla.“

Lisaks võistlemisele toimus kultuuriprogramm, kus osalejad tutvustasid oma riiki. Eesti võistkond tutvustas e-residentsust. Veel esitleti kodus ettevalmistatud postreid noorte turismist koduriigis. Korraldajad pakkusid omalt poolt Belgradi ja Novi Sadi linnaekskursioone ja Nikolai Tesla muuseumi külastust.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Edgar Sepp, TÜ geoinformaatika spetsialist, edgar.sepp@ut.ee:, tel: 737 5076

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091