Eesti võistkond naaseb rahvusvaheliselt informaatikaolümpiaadilt hõbe- ja pronksmedaliga

Iraani haridusministeeriumi korraldatud võistlusest võttis osa 304 õpilast 84 riigist. Igast riigist võis osaleda kuni 4 õpilast.

Eesti võistkonda kuulusid:

Taavet Kalda, Tallinna reaalkool, 12.kl.
Martin Širokov, Tallinna tehnikagümnaasium, 11.kl.
Toomas Tennisberg, Hugo Treffneri gümnaasium, 10.kl.
Tähvend Uustalu, Tallinna reaalkool, 12.kl.

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Targo Tennisberg (autor ja ettevõtja) ja Kontsantin Tretjakov (andmeteadlane, Bondora AS).

Tänavu läks olümpiaadi võit Yuta Takayale Jaapanist, kes teenis 589,52 punkti 600-st. Meie parimana sai Taavet Kalda 250,44 punktiga 78. koha, mis andis hõbemedali. Talle järgnesid Tähvend Uustalu, kes sai pronksmedali, Toomas Tennisberg ja Martin Širokov. Kõik tulemused.

Võistkonna mentor Targo Tennisberg selgitab: „Kui tavaliselt tuleb olümpiaadil lahendada algoritmilisi ülesandeid, mis peavad viima mingi konkreetse tulemuseni, siis selle aasta olümpiaadil oli mitu optimiseerimisülesannet, kus kindel vastus polnud teada, punkte sai vastavalt sellele, kui hea suhtelise tulemuse keegi saavutas. Näiteks tuli esimese ülesandena kirjutada programm, mis koostab labürindi skeemi, millesse võimalikult palju lapsi end ära saaks peita ning punkte sai vastavalt laste arvule. Selline stiil oli paljudele kogenud võistlejatele harjumatu ja edetabeli algusosa oli seetõttu tavapärasest erinev – mõnede tugeva ettevalmistusprogrammiga riikide (nt Hiina, Venemaa, USA) domineerimise asemel oli 20 esimese tulemuse seas esindatud 16 riiki.“

„Ka osadel meie võistlejatel ebaõnnestus esimene päev täielikult ja parema hoo saime alles teisel päeval. Esiletõstetav on aga Taavet Kalda tugev resultaat, kes oli vahetult enne informaatika olümpiaadi naasnud kuldmedaliga rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt,“ lisab Tennisberg.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, mille raames külastati mitmesuguseid kohalikke atraktsioone: traditsioonilisi turge, šahhi paleesid, delfiinishow’d ja käidi mägedes matkamas.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Targo Tennisberg, targot@gmail.com, 5303 7167.

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091