Eesti võistkond teel rahvusvahelisele muusikaolümpiaadile Klaipedas

2. aprillil toimus Eestis VIII üleriigiline muusikaolümpiaad, mille võitjad on kutsutud osalema rahvusvahelisele muusikaolümpiaadile Klaipedasse (Leedu). Üleriigiline muusikaolümpiaad toimus kahes vanuseastmes  –  põhikool ja gümnaasium.

Põhikooli vanuseastme kolm esikohta läksid  Tallinna 21. Kooli  ja rahvusvahelisse võistkonda kuuluvad: Kristiin-Heleen Toovis (õp Kadri Mägi), Luisa Susanna Kütson (õp Lydia Rahula) ja Leo-Mattias Leete (õp Lydia Rahula).

Gümnaasiumiastmes kuuluvad rahvusvahelisse võistkonda selle vanuseastme üleriigilise olümpiaadi võitjad:  Anita Maasalu – Tallinna Reaalkool (õp Eve Karp, õp Heli Roos), Patrik Sebastian Unt – Rapla Ühisgümnaasium (õp Eha Meidla) ja Tauno Tamm – Pärnu Koidula Gümnaasium  (õp Mari Krõõt-Fridolin).

III rahvusvaheline muusikaolümpiaad toimub  28.-30. aprillini 2016 Klaipedas ja sellel osaleb  üheksa Euroopa riiki: Horvaatia, Eesti, Küpros, Leedu, Läti, Poola,  Slovakkia, Sloveenia ja Tšehhi:

Ene Kangron
Üleriigilise muusikaolümpiaadi toimkonna juht,