Eesti võistkond treenib Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadiks

Täna, 29. aprillil, kogunevad Tartu ülikooli oma viimaseks võistluse-eelseks treeninglaagriks  12 noort, kes esindavad Eestit 7.- 14. maini Tartus ja Tallinnas toimuval Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadil (EUSO2016). EUSO on kuni 16-aastastele EL liikmesriikide kooliõpilastele mõeldud võistkondlik olümpiaad, mille korraldamise eesmärgiks on  populariseerida loodusteadusi ning  teaduslikku mõtlemist ja teadlase elukutset koolinoorte hulgas.

Võistlusel osalemisest on teatanud 23 riiki, iga riiki esindab kaks 3-liikmelist võistkonda.

Eestit esindab EUSO2016-l põhivõistkond koosseisus:

Tiim A:

Kaarel Hänni – Tallinna reaalkooli 11. kl
Karl Paul Parmakson – Miina Härma gümnaasiumi 9. kl
Richard Luhtaru – Miina Härma gümnaasiumi 9. kl

Tiim B:

Airon Johannes Oravas – Tallinna reaalkooli 10. kl
Joosep Kaimre – Hugo Treffneri gümnaasiumi 10. kl
Loona Volke – Hugo Treffneri gümnaasiumi 10. kl

Võistkonna juhid on TÜ doktorandid  Andres Ainelo, Andreas Valdmann  ja Jörgen Metsik.

Vastavalt EUSO statuudile on korraldaval riigil õigus välja panna ka lisavõistkond, kes võistleb väljaspool arvestust. Lisavõistkonda kuuluvad:

Tiim A:

Hannes Kuslap – Miina Härma gümnaasiumi 9. kl
Kirke Joamets – Miina Härma gümnaasiumi 9. kl
Uku Hannes Arismaa – Tallinna inglise kolledži 9. kl

Tiim B:

Juri Volodin - Tallinna Õismäe vene lütseumi 10. kl
Mihhail Lebedev - Tallinna Tõnismäe reaalkooli 11. kl
Roman Oleinik - Narva Pähklimäe gümnaasiumi 10. kl

Võistkonna juhid on  Magdaleena haigla arst Anastassia Schults, TÜ üliõpilane Ivan Jakovlev ja TÜ erakorraline teadur  Oleg Košik.

EUSO  on  võistkondlik võistlus, kus lahendatakse eksperimentaalseid ülesandeid, mis integreerivad bioloogiat, füüsikat ja keemiat. Seetõttu on võistkondade komplekteerimisel  arvesse võetud vastavate ainete olümpiaadide ja võistluste tulemusi. 29. aprillist kuni 1. maini Tartu ülikoolis toimuvas treeninglaagris harjutavad võistkondade liikmed ka omavahelist  meeskonnatööd.

Võistkondade ettevalmistus finantseerib haridus- ja teadusministeerium ning korraldab Tartu ülikooli teaduskool

Kuni 8. maini saab ennustada, kuidas läheb EUSO2016-l Eesti võistkondadel:  http://www.teaduskool.ut.ee/et/euso-2016-ennustusvoistlus-0

Rohkem infot leiab EUSO veebilehelt: www.euso2016.ee

Lisainfo: EUSO2016 Eesti võistkondade peakoordinaator Andres Ainelo,  andres.ainelo@ut.ee