Autor:
Pixabay

Eesti võistkond võtab mõõtu rahvusvahelisel tehisintellekti olümpiaadil

Esmakordselt korraldatav rahvusvaheline tehisintellekti teemaline olümpiaad (International Artificial Intelligence Olympiad) toimub 9. augustist 15. augustini Bulgaarias. See on kõrgetasemeline võistlus, mis on mõeldud keskkooliõpilastele, kes on huvitatud tehisintellekti valdkonnast. Olümpiaadi eesmärk on innustada noori uurima tehisintellekti lõputuid võimalusi ja luua järgmise põlvkonna tehisintellekti eksperdid. 

49 osaleva riigi seast on Eesti võistkond samuti ennast üles andnud. Võistkonna valikuks tehti kahepäevane laager Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis, kus instituudi kaasprofessor Jaan Aru ja doktorant Tarun Khajuria arutasid koos koolinoortega läbi näidisülesandeid. Osalemine sellel võistlusel on suurepärane võimalus Eesti õpilastele oma tehnilisi oskusi proovile panna ja kohtuda teiste rahvusvaheliste osalejatega.

Olümpiaad keskendub kolmele tehisintellekti põhialale: masinõpe (ML), arvutinägemine (CV) ja loomuliku keele töötlemine (NLP). See pakub õpilastele võimalust oma tehnilisi AI-oskusi ja interdistsiplinaarset teadmist AI rakendamisel erinevates teadusvaldkondades testida.

Tulevikus plaanitakse olümpiaadi laiendada, et hõlmata veelgi rohkem erinevaid ülesandeid, mis julgustavad innovaatilist ja vastutustundlikku suhtumist tehisintellekti tehnoloogiasse.

Eesti võistkonna olümpiaadil osalemist ja võistkonna ettevalmistamist toetab SOLENUM.

Loe lähemalt: https://ioai-official.org/

Eesti võistkond Baltimaade geograafiaolümpiaadil

Baltimaade geograafiaolümpiaad tähistas 10. juubelit

Quiz news cover

Viktoriinide keskkond kogub üha enam populaarsust

Courses news cover

Teaduskooli kursused on koolide seas väga menukad